DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. augustā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Vairāk nekā 300 skolotāju piedalās ikgadējā seminārā "Aktualitātes ekonomikā"  

Šodien rekordliels dalībnieku skaits – 330 Latvijas skolotāji – piedalījās Latvijas Bankas rīkotajā ikgadējā seminārā "Aktualitātes ekonomikā".  

Tradicionāli, jau desmito reizi, uzsākot jauno mācību gadu, Latvijas Banka aicināja skolotājus tikties ar kolēģiem un pieredzējušiem nozares ekspertiem, lai papildinātu zināšanas par aktuālo ekonomikā un finanšu pratībā. Kopā ar Latvijas Bankas ekspertiem tika apskatīta aktuālā ekonomiskā situācija un ilgtermiņa prognozes; runāts par inflāciju, procentu likmēm un kā izmaiņas nodokļu sistēmā var ietekmēt kopējo situāciju valstī; analizēts, kāda loma ir ēnu ekonomikai un kādas tendences vērojamas darba tirgū.   

Seminārs "Aktualitātes ekonomikā" ir iespēja skolotājiem mācību vielu papildināt ar jaunākajiem datiem un piemēriem, kā arī salīdzināt ar mācību grāmatās rakstīto – vai pēdējā laika notikumi sakrīt ar teoriju? Lielākā skolotāju interese un aktīvākā diskusija raisījās par procentu likmju celšanas ietekmi uz inflāciju un kredītņēmējiem.  

"Varu jums apliecināt, ka sadarbība ar skolotājiem, kuri māca skolēniem ekonomikas un finanšu tēmas, ir, bija un būs Latvijas Bankas prioritāte. Mēs ticam, ka skolotājs ir atslēga uz gudriem skolēniem," skolotājus uzrunāja Latvijas Bankas Finanšu pratības daļas vadītāja Aija Brikše. "Mums ir svarīgi, lai jaunieši pieņemtu tādus lēmumus, kuri palīdz sasniegt pašiem savu labklājību un sniedz ieguldījumu Latvijas attīstībā."  

Šogad Latvijas Banka publiskoja finanšu pratības indeksu (skat. – https://www.bank.lv/aktualitates-banklv/zinas-un-raksti/jaunumi/16482-jaunakais-latvijas-sabiedribas-finansu-pratibas-indekss-61-no-maksimala-iespejama-rezultata), kurš liecina, ka tieši jauniešu grupā ir iespēja panākt būtisku progresu un pašreizējie rezultāti ir salīdzinoši zemi.  

Šīs dienas konferences materiāli tiks izvietoti un būs pieejami ikvienam Latvijas Bankas ekonomiskās izglītotības vietnē naudasskola.lv 

Šis tradicionālais Latvijas Bankas pasākums ir kā atskaites punkts pirms jaunā mācību gada, lai skolotājiem palīdzētu pārrunāt ar skolēniem apgūstamo mācību vielu, pamatojoties uz aktuālajām norisēm. Latvijas Banka īsteno dažādas izglītojošās aktivitātes, lai uzlabotu ikviena indivīda, kā arī sabiedrības kopumā izpratni par personisko finanšu prasmīgu pārvaldīšanu un likumsakarībām, kas ietekmē tautsaimniecības attīstību un ienākumu kāpumu. Iedzīvotāju izpratnes veicināšanā būtiska loma ir skolotājiem, kuri skolēniem sniedz ieskatu tautsaimniecības norisēs un ekonomikas likumsakarībās. Kā rāda aptaujas un diskusijas, sociālo zinību skolotājiem ir ļoti nepieciešams papildu atbalsts mācību satura veidošanā, un Latvijas Banka šajā ziņā ir nozīmīgs institucionāla atbalsta sniedzējs. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI