DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. augustā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde
1
1

Uzņēmējdarbības apakškomisijā meklēs risinājumus PVN samazināšanai ēdināšanas nozarē

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas Uzņēmējdarbības attīstības apakškomisijā ceturtdien, 24.augustā, deputāti spriedīs par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazināšanu un konkurētspējas veicināšanu ēdināšanas nozarē. 

“Uzklausīsim uzņēmējus no ēdināšanas nozares, kuri atkārtoti vērsušies pie Saeimas deputātiem un Finanšu ministrijas, aicinot nozarei piemērot samazinātu PVN likmi. Ēdinātāji uzsvēruši, ka tas palīdzētu pārtraukt nozares lejupslīdi un nodrošinātu līdzvērtīgu konkurenci ar kaimiņvalstīm. Jāņem vērā, ka ēdināšanas sektora uzņēmumiem jau vairumā Eiropas Savienības dalībvalstu ir samazināta PVN likme,” uzsver apakškomisijas priekšsēdētājs Artūrs Butāns, piebilstot, ka šīs nozares uzņēmumu nodokļu parāds ir sasniedzis 44,2 miljonus eiro, kas ir krietni vairāk nekā pirms pandēmijas 2020.gada sākumā.

Sēdē aicināti piedalīties Latvijas Restorānu biedrības, ēdināšanas uzņēmumu, Ekonomikas ministrijas, Finanšu ministrijas, Valsts ieņēmumu dienesta, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvji.

Uzņēmējdarbības apakškomisijas sēde notiks ceturtdien, 24.augustā, pulksten 11.00, Jēkaba ielā 6/8, 306.telpā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI