Savukārt, ja mācību uzņēmuma darbības ieņēmumi gadā sasniegs 3000 eiro un uzņēmums savu darbību turpinās, tad skolēniem būs pienākums reģistrēties Valsts ieņēmumu dienestā, noteic grozījumi. Jaunajiem uzņēmējiem būs jāiegūst saimnieciskās darbības veicēja statuss un jāizvēlas, vai tie darbosies kā mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji vai kā nodokļa maksātāji vispārējā kārtībā.
Lai noteiktu dienu, kad jāreģistrē uzņēmējdarbība, skolēni savus ieņēmumus varēs uzskaitīt un pēc tam sasummēt brīvi izraudzītā vai izglītības iestādes noteiktā formā.
Likums grozīts, lai padarītu skaidru un caurskatāmu mācību uzņēmumu darbību, kā arī sakārtotu nodokļu regulējumu. Ir būtiski, lai skolēniem, gūstot peļņu savā uzņēmumā, jau mācību procesā ieaudzinātu apziņu par nodokļu nomaksas nepieciešamību, anotācijā norādījuši grozījumu autori.
Līdz šim skolēnu rīcība situācijās, kurās tiek gūti ienākumi no saimnieciskās darbības, kas veikta izglītības iestādes īstenotas programmas ietvaros vispārējā vai profesionālajā izglītībā, nebija noteikta.
Jaunā nodokļu nomaksas kārtība skolēnu uzņēmumiem stāsies spēkā nākamajā dienā pēc grozījumu izsludināšanas, un tā attieksies uz visiem 2025. gada ieņēmumiem, sākot ar 1. janvāri.