DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Mārupes un Balvu novadu pašvaldībām nodos valstij piederošos vietējas nozīmes autoceļus

Publicitātes foto

Ministru kabinets otrdien, 20. jūnijā, atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavotos priekšlikumus par vietējo autoceļu nodošanu Mārupes un Balvu novadu pašvaldību pārziņā.

Mārupes novada pašvaldība savā īpašumā pārņems valstij piederošo nekustamo īpašumu “Pievedceļš Mārupes zvēru fermai”, lai turpmāk autoceļš V24 būtu pašvaldības apsaimniekošanā.

Savukārt Balvu novada pašvaldības pārziņā nodos valstij piederošos īpašumus vairākos pagastos, lai pašvaldība varētu gādāt par savā īpašumā esošo ceļu būvniecību, uzturēšanu un pārvaldību. Pašvaldība turpmāk apsaimniekos autoceļu V466 “Balvi – Teteri – Upatnieki” gan Balvu, gan Rugāju pagastā.  Tāpat pašvaldības pārziņā būs autoceļš V463 “Pāliņi – Gailīši” Lazdukalna un Bērzpils pagastos.

Valstij piederošos nekustamos īpašumus – vietējās nozīmes autoceļus – SM nodod pašvaldību īpašumā, lai tādējādi pašvaldības varētu īstenot to autonomās funkcijas, piesaistīt Eiropas savienības finansējumu ceļu uzlabošanai, kā arī radīt novadā darbavietas un veicināt privāto investīciju piesaisti.

Satiksmes ministrija pašvaldību pārziņā nododot vietējās nozīmes ceļus, piešķir tām papildu mērķdotācijas finansējumu 1560 eiro apmērā par katru pārņemto kilometru uz termiņu ne ilgāku par pieciem gadiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI