DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Kariņš: ilgstošs miers Eiropā var iestāties tikai līdz ar Ukrainas pievienošanos NATO

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš trešdien, 7. jūnijā, atklājot starptautisko stratēģiskajai komunikācijai veltīto konferenci "Riga StratCom Dialogue 2023", uzsvēra, ka ilgstošs miers Eiropā iestāsies vien tad, kad Ukraina pievienosies NATO pēc uzvaras karā.

“Tikai tad, kad visi, ieskaitot Ukrainu, būsim aiz šī kolektīvā drošības vairoga, varēsim būt droši - Krievija nemēģinās gūt revanšu,” konferences atklāšanā uzsvēra K. Kariņš.

Pēc viņa teiktā, Krievijas prezidentam Putinam, uzsākot plaša mēroga iebrukumu Ukrainā 2022. gada 24. februārī, neplānoti sanācis saliedēt visu Rietumu pasauli ap vērtībām, kuras aizstāv Ukrainas tauta – brīvību, demokrātiju un likuma varu.

“Mēs Eiropā un Rietumu pasaulē šobrīd esam ļoti vienoti un vienprātīgi atbalstam Ukrainu. Mūsu uzdevums un pienākums ir saglabāt un uzturēt šo vienotību tik ilgi, cik būs nepieciešams – līdz Ukrainas uzvarai karā,” pauda Ministru prezidents.

Kā vienu no starptautiskiem izaicinājumiem K.Kariņš uzsvēra nepieciešamību uzrunāt un plašāk iesaistīt attīstības valstis, kurās Krievija tiecas izplatīt savus maldinošos naratīvus.

Atklāšanas uzrunā K. Kariņš norādīja, ka Rietumu sabiedrībai jābūt gatavai sniegt neatslābstošu atbalstu Ukrainai līdz tās uzvarai, kā arī jārēķinās, ka pie tās Austrumu robežas turpina pastāvēt agresīvs un naidīgs režīms.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI