DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Valsts sekretārs Baltijas jūras valstu padomē Vismārā uzsver izaicinājumus reģionam – drošību un enerģijas neatkarību

2023. gada 1. un 2. jūnijā Vismārā, Vācijā Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs piedalījās Vācijas prezidentūras rīkotajā Baltijas jūras valstu padomes (BJVP) ārlietu ministru tikšanās.

Tikšanās laikā klātesošie apmainījās viedokļiem par izmaiņām reģionā un BJVP darba kārtībā pēc Krievijas uzsāktā kara Ukrainā. Amatpersonas nosodīja Krievijas uzsākto un Baltkrievijas atbalstīto pilna mēroga militāro iebrukumu Ukrainā.

Tikšanās dalībnieki apliecināja BJVP lomas nozīmi politiskā dialoga veidošanā reģionam aktuālo jautājumu apzināšanai un risināšanai. Dalībvalstu pārstāvji norādīja, ka papildu klimata, vides un sociālajai politikai, ir nepieciešams arī fokusēties uz jaunajiem izaicinājumiem reģionā – drošības, noturības un enerģijas jautājumiem. Sarunu partneri apliecināja gatavību ne tikai turpināt sniegt palīdzību Ukrainai, bet arī mācīties no tās pieredzes noturības veidošanā kara apstākļos un aicināja izvērtēt potenciālās sadarbības iespējas ar Ukrainu kā BJVP novērotājvalsti. 

Dalībvalstis apsveica Vāciju ar sekmīgu BJVP prezidentūras noslēgumu un ieguldījumu prezidentūras prioritāšu īstenošanā – militārā piesārņojuma likvidēšanā Baltijas jūrā, atkrastes vēja parku, kā arī jaunatnes jautājumos. Tikšanās dalībnieki apmeklēja Vismāras ostu, kurā notika prezentācija par Vācijas īstenoto Baltijas jūras attīrīšanu no militārā piesārņojuma.

Darba sesiju laikā dalībnieki pārrunāja enerģijas neatkarības un drošības jautājumus un pauda atbalstu šī gada 9. maijā BJVP ārlietu ministru Berlīnes deklarācijā noteiktajiem reģionālās sadarbības mērķiem atkrastes vēja parku jautājumos Valsts sekretārs uzsvēra, ka reģionam aktuāli ir ne tikai palielināt atjaunojamās enerģijas ražošanas apjomus, bet arī risināt tās uzglabāšanas un piegāžu jautājumus.

Vienlaikus klātesošie kopā ar BJVP jaunatnes forumu pārstāvjiem apmainījās viedokļiem un pieredzi noturības jautājumos. Latvija aicināja stiprināt nacionālo noturību visās valsts un sabiedrības jomās ciešā sadarbībā ar nevalstisko sektoru, iesaistot arī jaunatni.

Sanāksmes noslēgumā klātesošie pieņēma kopīgu deklarāciju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU