DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Valsts sekretārs NATO ārlietu ministru sanāksmē Oslo aicina stiprināt NATO–Ukrainas ilgtermiņa sadarbību

2023. gada 31. maijā un 1. jūnijā Oslo norisinājās neformālā NATO ārlietu ministru sanāksme, kurā Latviju pārstāvēja Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs.

Ministri pārrunāja gatavošanos 11.-12. jūlijā gaidāmajam NATO samitam Viļņā, tostarp NATO atturēšanas un aizsardzības stiprināšanu NATO austrumu flangā un ilgtermiņa praktisko un politisko atbalstu Ukrainai.

Valsts sekretārs uzsvēra, ka raugoties uz tuvojošos NATO samitu Viļņā, ir svarīgi sasniegt progresu 2022. gada NATO Madrides samita lēmumu ieviešanā, lai stiprinātu alianses atturēšanas un aizsardzības spējas. Latvijai svarīga ir NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas pārveide par kaujas spējīgu brigādi, kā arī citi pasākumi NATO Austrumu flanga stiprināšanai. Valsts sekretārs pauda cerību, ka līdz NATO samitam Zviedrija kļūs par pilntiesīgu NATO dalībvalsti, tādējādi noslēdzot alianses paplašināšanās procesu Baltijas jūras reģionā.

Apspriežot NATO un Ukrainas attiecības, A. Pelšs pauda cerību, ka Viļņas samitā sabiedrotie vienosies par apjomīgu atbalsta pakotni Ukrainas institucionālo reformu un eiroatlantiskās integrācijas procesa veicināšanai, kā arī apliecināja Latvijas apņēmību turpināt sniegt visu nepieciešamo atbalstu Ukrainai.

Vienlaikus neformālās NATO ārlietu ministru sanāksmes laikā valsts sekretārs tikās ar Norvēģijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Eivinnu Vadu Petešonu (Eivind Vad Petersson). Amatpersonas pārrunāja plašu jautājumu loku, tostarp Latvijas un Norvēģijas divpusējās attiecības, drošības situāciju reģionā un atbalstu Ukrainai. A. Pelšs uzsvēra nepieciešamību veidot vēl ciešāku sadarbību Ziemeļvalstu un Baltijas valstu jeb NB8 formātā. Sarunu partneri bija vienisprātis, ka Ukrainai jāsniedz atbalsts tik ilgi, cik tas būs nepieciešams.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU