DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Eiropas Savienība

Eiropas Parlamenta deputāti atbalsta plānu piegādāt vairāk munīcijas Ukrainai

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Lionels Bonaventure/AFP

Ceturtdien Parlaments atbalstīja likumprojektu par munīcijas un raķešu ražošanas jaudas palielināšanu Eiropā.

Munīcijas ražošanas atbalsta akta (ASAP) mērķis ir paātrināt munīcijas un raķešu piegādi Ukrainai un palīdzēt dalībvalstīm papildināt to arsenālus. Ieviešot mērķtiecīgus pasākumus, tostarp finansējumu 500 miljonu eiro apmērā, ASAP mērķis ir palielināt ES ražošanas jaudu, lai novērstu pašreizējo aizsardzības ražojumu, jo īpaši zeme-zeme un artilērijas munīcijas, raķešu un to sastāvdaļu, trūkumu.

Eiropas Komisija noteiks un pastāvīgi uzraudzīs šo aizsardzības preču, to sastāvdaļu un attiecīgo izejvielu pieejamību. Priekšlikumā ir noteikti mehānismi, principi un pagaidu noteikumi, lai nodrošinātu šo aizsardzības preču savlaicīgu un ilgstošu pieejamību to pircējiem Eiropas Savienībā.

Šīs regulas efektivitāti novērtēs līdz 2024. gada vidum, ņemot vērā drošības situācijas attīstību. Pamatojoties uz rezultātiem, varēs apsvērt šo pasākumu paplašināšanu un papildu budžeta piešķiršanu.

Eiropas Komisija ASAP tiesību aktu iesniedza 2023. gada 3. maijā, un tajā pašā mēnesī Eiropas Parlamenta deputāti vienojās uzsākt Parlamenta steidzamības procedūru, lai paātrinātu likumprojekta apstiprināšanu.

EP sarunu grupas vadītājs Kristians Busoi (EPP, Rumānija) sacīja: "Šodienas lēmums ir nozīmīgs solis uz priekšu mūsu Savienības drošības un aizsardzības jomā, jo īpaši mūsu nelokāmajā atbalstā Ukrainai, saskaroties ar Krievijas agresiju. Tas palielinās mūsu spēju reaģēt uz drošības izaicinājumiem. Tā ir uzvara Eiropai un mūsu kopējai drošībai. Parlaments tagad ir gatavs sākt sarunas ar Padomi, un mēs ceram, ka pēc iespējas drīzāk panāksim vienošanos."

Turpmākie soļi

Tagad EP deputāti sāks sarunas ar Padomi, lai panāktu politisku vienošanos, par kuru EP deputāti balsos jūlija plenārsēdē.

Vienlaikus EP deputāti strādā pie Eiropas aizsardzības rūpniecības pastiprināšanas, izmantojot kopīgu iepirkuma aktu (EDIRPA), lai atbalstītu sadarbību starp dalībvalstīm aizsardzības iepirkuma posmā, lai novērstu steidzamākos un kritiskākos trūkumus.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI