DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

Palielinātas iespējas saņemt atbalstu ieguldījumiem lauku saimniecībās

Valdība ceturtdien. 1. jūnijā, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus kārtībā par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu pasākumā “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” 2014.–2020. gada plānošanas perioda pārejas laikā 2021. un 2022. gadā atbalstam no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) notiks apakšpasākumos “Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās” un “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē”.

Lai sekmētu ieguldījumus putnkopības un cūkkopības saimniecībās, pielāgojoties paaugstinātām labturības prasībām, mazinātu putnu gripas un Āfrikas cūku mēra riskus, veiktu ieguldījumus biodrošībā, kā arī mazinātu SEG un amonjaka emisijas, ar grozījumiem noteikumos putnkopības un cūkkopības saimniecībām ir palielināts maksimālo attiecināmo izmaksu apjoms vienam atbalsta pretendentam līdz četriem miljoniem eiro.

Turpmāk tiks atbalstīta tādu iekārtu iegāde, kurām ir augstākais energoefektivitātes marķējums vai kuru energoefektivitāti apliecinājis iekārtu ražotājs, un tas sekmēs energoefektivitātes paaugstināšanu lauku uzņēmumos.

Ar grozījumiem noteikumos ir precizēti atbalsta saņemšanas nosacījumi kooperatīvo sabiedrību apvienībām, aptverot arī otra līmeņa kooperatīvās sabiedrības, tādējādi veicinot otrā līmeņa kooperatīvo sabiedrību attīstību, kas īpaši aktuāli piensaimniecībā.

Projektu iesniegumu pieņemšanas kārtu apakšpasākumos plānots izsludināt pēc noteikumu spēkā stāšanās, paredzot ieguldījumus specifiskos mērķa virzienos.

Noteikumi “Grozījumi Ministru kabineta 2021. gada 30. novembra noteikumos Nr. 776 “Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība atklātu projektu konkursa veidā pasākumā “Ieguldījumi materiālajos aktīvos" 2014.–2020. gada plānošanas perioda pārejas laikā 2021. un 2022. gadā”” stāsies spēkā pēc to publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU