DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. maijā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Latvija un Kenija vienojas paplašināt divpusējo sadarbību un pauž atbalstu ANO Hartai

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

2023. gada 30. maijā Nairobi, Kenijā, norisinājās Latvijas un Kenijas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas. Latvijas delegāciju vadīja Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks-politiskais direktors Andžejs Viļumsons. 

A. Viļumsons un Kenijas Ārlietu un diasporas jautājumu ministrijas Divpusējo un politisko jautājumu ģenerāldirektors Džordžs Orina (George Orina) pārrunāja divpusējās sadarbības paplašināšanas iespējas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā, lauksaimniecībā un izglītībā, kā arī uzsvēra nepieciešamību stiprināt Latvijas un Kenijas cilvēku savstarpējos kontaktus. Sarunu partneri vienojās paplašināt sadarbību ANO ietvaros, pauda kopīgu atbalstu ANO Hartas principiem un pārrunāja Krievijas agresijas Ukrainā ietekmi uz starptautisko kārtību. Konsultāciju laikā arī tika apspriesta aktuālā situācija saistībā ar reģionālās drošības jautājumiem Āfrikā. Tāpat tika panākta vienošanās parakstīt memorandu par politisko konsultāciju mehānisma izveidi, lai nākotnē tiktu uzturēts regulārs dialogs, kā arī tuvākajā laikā parakstīt nolīgumu par gaisa satiksmi.

Vizītes laikā Latvijas delegācija tikās ar ES delegācijas Kenijā pārstāvi, Kenijas Ārlietu un diasporas jautājumu ministrijas valsts sekretāru, kā arī pētījumu institūta Starptautiskā krīzes grupa (International Crisis Group) Āfrikas programmas vadītāju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI