DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. maijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

PVD aicina mājputnu turētājus stingri ievērot biodrošību

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina ikvienu mājputnu turētāju, neatkarīgi no mājputnu skaita saimniecībā, ļoti rūpīgi ievērot biodrošības prasības – nelaist mājputnus ārā un novērst to kontaktu ar savvaļas putniem, lai nepieļautu mājputnu saslimšanu ar putnu gripu.

Atgādinām, ka šodien valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas aicinājumu pagarināt termiņu, kurā mājputnu turētājiem jāievēro pastiprinātus biodrošības pasākumus un prasības. Tas nozīmē, ka līdz pat maija beigām mājputni jātur, jābaro un jādzirdina slēgtās telpās vai jātur ierobežotā teritorijā un jābaro un jādzirdina vietā, ko sedz ūdensnecaurlaidīgs jumts un kuras sāni norobežoti, izmantojot tīklus, sietus, žogus vai citus piemērotus līdzekļus, kas novērš savvaļas ūdensputnu piekļuvi.

Tāpat mājputnus un nebrīvē turētus putnus ir aizliegts izlaist dabīgās virszemes ūdenstilpēs un mākslīgi izveidotās ūdenstilpnēs, kurās nevar nodrošināt noteiktas prasības, kā arī aizliegts barošanai un dzirdināšanai izmantot virszemes ūdenstilpēs iegūtu ūdeni.

Kā esam informējuši iepriekš, Latvijā ir konstatēti jau četri putnu gripas gadījumi savvaļas putniem – Daugavpilī, Krāslavā, Cēsu novadā un Madonā, turklāt nupat putnu gripa apstiprināta arī mirušai sudrabkaijai Lapmežciemā.

PVD turpina saņemt ziņojumus no citām vietām Latvijā, kurās pamanīti miruši savvaļas putni, tiek ņemti paraugi un sūtīti laboratoriskajiem izmeklējumiem.

Atgādinām, ka par atrastiem mirušiem savvaļas putniem, īpaši – ūdensputniem, var ziņot, zvanot uz  PVD uzticības tālruni - automātisko atbildētāju  67027402 vai informējot tuvāko PVD pārvaldi.

Lai neapdraudētu savu veselību un nepieļautu slimības tālāku izplatību, PVD aicina nekādā gadījumā neaiztikt mirušus vai slimus putnus, nenest slimus un novārgušus putnus mājās, uz dzīvnieku patversmēm vai veterinārajām klīnikām, jo tādējādi var tikt veicināta slimības izplatība.

Kopš 1. aprīļa, kad stājās spēkā paaugstinātas biodrošības prasības mājputnu turēšanai, PVD ir veicis vairāk nekā 300 biodrošības pārbaudes novietnēs, kurās tur mājputnus, tostarp pagājušajā nedēļā veiktas vairāk nekā 130 pārbaudes. 16 novietnēs konstatētas neatbilstības. Pārsvarā konstatēts, ka novietnē nav izstrādāts biodrošības pasākumu plāns (10 novietnēs). Četrās novietnēs tika konstatēts, ka netiek ievērota neviena biodrošības prasība. Visos neatbilstību gadījumos noteikts neatbilstību novēršanas termiņš, četros gadījumos piemērots naudas sods.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU