DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. janvārī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Piešķir finansējumu Rail Baltica projekta vajadzībām atsavināto zemju apsaimniekošanai

Valdība 17. janvārī izskatīja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavoto informatīvo ziņojumu un apstiprināja 3,7 miljonu eiro finansējuma piešķiršanu Rail Baltica projekta vajadzībām atsavināto nekustamo īpašumu apsaimniekošanai 2023.-2025. gadā.

Nekustamo īpašumu atsavināšanas plāns balstīts uz plānotajiem būvdarbu uzsākšanas termiņiem katrā no Rail Baltica līnijas posmiem. Kopā projekta vajadzībām provizoriski nepieciešami 1623 nekustamie īpašumi, no kuriem daļa jau atsavināti, bet lielākā daļa tiks atsavināti tuvākajā laikā, lai pēc projektēšanas posma noslēguma 2024. gada beigās uzsāktu lielapjoma pamattrases būvniecību.

Rail Baltica projekta īstenošanai nepieciešamo nekustamo īpašumu atsavināšanas izdevumus sedz Eiropas infrastruktūras savienošanas instruments (turpmāk – EISI), kas ir Rail Baltica projekta galvenais finansējuma avots. Atbilstoši noslēgtajiem finansēšanas līgumiem ar Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūru EISI finansē nekustamo īpašumu, tai skaitā zemes un ēku, izmaksas un ar atsavināšanu saistītos izdevumus – nekustamā īpašuma vērtēšanas, uzmērīšanas un zemes ierīcības pakalpojumus. Vienlaikus atsavinātā nekustamā īpašuma apsaimniekošana un atsavinātā īpašuma nodokļu apmaksa netiek segta no finansēšanas līgumos iekļautu aktivitāšu finansējuma, bet ir jānodrošina no valsts budžeta.

Pašreiz  Rail Baltica projekta īstenošanai ir atsavināti 148 īpašumi, no kuriem daļa jau ir nodota būvniekiem. Pēc ministrijas aplēsēm 2023.gadā apsaimniekošana būs nepieciešama vairāk nekā 60 nekustamiem īpašumiem, par kuriem veicami arī nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi. Pienākums apsaimniekot nekustamo īpašumu sākas ar brīdi, kad īpašums tiek pārņemts vai par to ir veikts ieraksts Zemesgrāmatā.

Ar piešķirto finansējumu nekustamo īpašumu apsaimniekošanai 2023.–2025. gadā plānots veikt zemju un ēku apsaimniekošanu, segt elektroenerģijas un citu komunālo pakalpojumu izmaksas, kā arī veikt nekustamā īpašuma nodokļa un administratīvo izdevumu maksājumus.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU