DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. decembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Nevalstiskās organizācijas aicina stiprināt savas pilsoniskās prasmes Demokrātijas akadēmijā

Lai stiprinātu Latvijas sabiedrības pilsoniskās prasmes, motivētu rīkoties un ieviest pārmaiņas profesionālajā un personiskajā darbībā, sešas Latvijas nevalstiskās organizācijas kopā ar pārstāvjiem no publiskā sektora ir izveidojušas īpaši izstrādātu mācību programmu – Demokrātijas akadēmiju. Pirmā Demokrātijas akadēmijas nodarbība un akadēmijas atklāšana norisināsies 2023. gada 30. janvārī, Rīgas pilī.

“Demokrātija nav iespējama bez iedzīvotājiem, kuri kopīgi vēlas veidot valsti ar savu līdzdalību pilsoniskās aktivitātēs. Taču pilsoniskā kompetence nav viegla un pašsaprotama - tāpat kā jebkura cita kompetence, tā nerodas tāpat vien, tā ir jāapgūst un jāattīsta. Saliekot spēkus kopā, esam radījuši sen lolotu ieceri par Demokrātijas akadēmiju, kas tiks atklāta 2023. gada janvārī, lai spertu soli pretī aktīvai, stiprai un zinošai pilsoniskai sabiedrībai, kas ir demokrātiskas valsts viens no stūrakmeņiem,” skaidro Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga.

Demokrātijas akadēmijas mērķis ir stiprināt Latvijas sabiedrību un tās ilgtspēju, uzlabojot sabiedrības prasmes un zināšanas par pilsoniskās sabiedrības jautājumiem, stiprinot vietējo līderu, pilsoniskās sabiedrības organizāciju un publiskās pārvaldes kapacitāti, pilsoniskas sabiedrības aktivitātēs iesaistot jaunus dalībniekus un stiprinot viņu kompetenci, uzlabojot kvalitatīvas analītiskās informācijas un mācību materiālu pieejamību, kā arī sekmējot sadarbību un uzticību starp dažādiem sektoriem un arī pilsoniskās sabiedrības organizāciju un pilsoniskās sabiedrības vidū.

Pieteikties dalībai akadēmijā tiek aicināti pārstāvji no valsts institūcijām un pašvaldībām, nevalstiskajām organizācijām, kā arī aktīvi iedzīvotāji visā Latvijas teritorijā. Pieteikšanās ir atvērta līdz 2023. gada 8. janvārim, aizpildot pieteikuma anketu.

Mācības Demokrātijas akadēmijā iekļaus:

  • 4 daudzveidīgas un informatīvi bagātas mācību dienas Rīgā ar nodarbībām no vadošajiem Latvijas ekspertiem;
  • Vismaz 4 nodarbību dienas ar praktisku, ikdienā pielietojamu un izmantojamu prasmju apguvi katrā no Latvijas reģioniem;
  • Dalībnieku savstarpējas pieredzes apmaiņas, tikšanās, diskusijas, viedokļu apmaiņas ar citiem dalībniekiem, praktiķiem un ekspertiem.

Demokrātijas akadēmijā plānots uzņemt 200 dalībniekus. Mācības ir bez maksas, tās notiks no 2023. gada janvāra līdz jūnijam. Katram akadēmijas absolventam tiks izsniegta apliecība par mācību programmas apgūšanu. Plašāka informācija šeit.

Demokrātijas akadēmiju organizē Latvijas lauku forums, Latvijas Pilsoniskā alianse, Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs, Kurzemes NVO centrs, Valmieras novada fonds un Zemgales NVO centrs. To finansē EEZ un Norvēģijas grantu programma “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU