DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. decembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Rīgā norisinās Baltijas valstu glābšanas dienestu vadītāju sanāksme

No 5. līdz 7.decembrim Rīgā notiks Baltijas valstu glābšanas dienestu vadītāju sanāksme, ko šogad organizē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD). Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju un Baltijas valstu un Polijas ciešo sadarbību ar Ukrainu, uz sanāksmi ir aicināti arī Polijas un Ukrainas glābšanas dienestu pārstāvji.

“Baltijas valstis un Polija saskaras ar vienādiem izaicinājumiem, kā arī tām ir vienāda draudu uztvere, tāpēc ir plānots attīstīt iesākto sadarbību, lai uzlabotu iesaistīto dienestu reaģēšanas spējas, ņemot vērā Ukrainā notiekošā kara laikā gūto pieredzi un zināšanas. Mēs strādāsim katrs atsevišķi un visi kopā, kā arī izmantosim Civilās aizsardzības mehānisma piedāvātās palīdzības iespējas.” uzsver VUGD priekšnieks ģenerālis Oskars Āboliņš.

Sanāksmē piedalīsies Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dmitrijs Trofimovs, VUGD priekšnieks ģenerālis Oskars Āboliņš un viņa vietnieki, Igaunijas Glābšanas pārvaldes priekšnieks Kuno Tammearu, Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrijas Ugunsdzēsības un glābšanas departamenta priekšnieka vietnieks Mindaugas Kanapickas, Polijas Valsts ugunsdzēsības dienesta priekšnieks Andrzej Bartkowiak, Ukrainas iekšlietu ministra vietnieks Yevhen Yenin un pārstāvji no Ukrainas Valsts Ārkārtas situāciju dienesta un citi delegāciju pārstāvji. Katastrofu pārvaldīšanā aizvien vairāk pieaug Eiropas Savienības Civilās aizsardzības mehānisma loma, tāpēc šī gada sanāksmē piedalās arī Eiropas Komisijas Humānās palīdzības un civilās aizsardzības ģenerāldirektorāta Ārkārtas situāciju un ES rezervju vadītājs Hans Das.

Sanāksmes ietvaros tiek iegūts padziļinātāks ieskats Ukrainas gūtajā pieredzē un zināšanās, kā arī tiks diskutēts par risku izvērtēšanu, resursu plānošanu, brīvprātīgo piesaistīšanu un alternatīvajiem pakalpojumiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU