DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. novembrī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Aicina pievienoties programmai pilsoniskās sabiedrības izaugsmei “ASNS”

Publicitātes attēls

Atbildot uz izaicinājumiem, ar kuriem saskaras pilsoniskā sabiedrība Latvijā, un meklējot risinājumus ilgtspējīgai attīstībai, Latvijas Pilsoniskā alianse ir izveidojusi programmu “ASNS” pilsoniskās sabiedrības izaugsmei.

Programma “ASNS” pilsoniskās sabiedrības izaugsmei kalpo kā virtuāla satikšanās vieta, kurā organizācijām, kas sniedz ikdienā ieguldījumu sabiedrības un valsts labā, izteikt savas vajadzības un vēlmes, lai tās spētu paveikt darbus arī turpmāk un augt, kā arī vieta profesionāļiem, iestādēm un organizācijām, kas vēlas palīdzēt mērķu sasniegšanā, daloties ar resursiem, kas tiem ir – sākot ar dažādu jomu ekspertu zināšanām, beidzot ar mantām, kas vairs nav nepieciešama,” skaidro Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga.

K. Zonberga uzsver, ka organizācijas ikdienā sniedz neatsveramu palīdzību tiem, kam klājas grūtāk, ieguldījumu līdzcilvēku dzīves kvalitātes paaugstināšanā un valsts attīstībā, taču  nereti tām ir  grūtības piesaistīt resursus šo sabiedrības vajadzību apmierināšanai. Trūkstošie resursi ietver ilgtermiņa cilvēkresursus, profesionāļu īstermiņa pakalpojumus, dažādas mantas, tai skaitā datortehnika un mēbeles, lai organizācijas var darboties. Tajā pašā laikā publiskās pārvaldes, biznesa, mediju un akadēmiskajā sektorā ir dažādu jomu eksperti, kuri būtu gatavi sniegt ieguldījumu organizāciju darbībā pakalpojuma veidā, vai dalīties ar materiāliem resursiem, kuri nav vairs nepieciešami, bet tos izmest ir neilgtspējīgi. Tādēļ programma var vienlaikus sniegt vairākus pozitīvus rezultātus – ne tikai veicināt organizāciju ilgtspēju, bet arī stiprināt uzņēmumu sociālās atbildības politiku, videi draudzīgu resursu izmantošanu, kā arī aprites ekonomiku.

Programmas atklāšanas pasākumā pirms valsts svētkiem pulcējās uzņēmumu un biedrību un nodibinājumu pārstāvji, lai dalītos pieredzē un diskutētu par aktuālo situāciju ziedojumu piesaistē un atbalstu nevalstiskajām organizācijām. Pieredzē par atbalsta sniegšanu un saņemšanu pilsoniskajā sektorā dalījās Andris Tauriņš, advokātu biroja “SORAINEN” zvērināts advokāts, Karīna Pētersone, Bērnu slimnīcas fonda Projektu un komunikācijas daļas vadītāja un Agita Kraukle, Latvijas Samariešu apvienības projekta “Paēdušai Latvijai” vadītāja. Pasākuma noslēgumā diskusijā par atbalsta formām un iespējām NVO –  esošo situāciju, problēmām un nepieciešamajiem uzlabojumiem, kas uzlabotu privātā sektora atbalsta sniegšanas iespējas biedrībām un nodibinājumiem, piedalījās nodibinājuma “HOSPISS LV” valdes priekšsēdētāja Ilze Neimane-Nešpora un valdes locekle Ilze Zosule, kustības “Gribu palīdzēt bēgļiem” valdes locekle Linda Jākobsone, “Maxima Latvija” Korporatīvās sociālās atbildības un ilgtspējas vadītāja Santa Roberta un Latvijas Pilsoniskās alianses padomes priekšsēdētājs Georgs Rubenis.

Pieteikties dalībai programmā aicinātas pilsoniskās sabiedrības organizācijas – biedrības un nodibinājumi –, kas meklē resursus savai dzīvotspējai un attīstīstībai, un uzņēmumi, publiskās pārvaldes un izglītības iestādes, kuri būtu gatavi dalīties ar saviem resursiem, sniedzot pro bono pakalpojumus un mantiskus ziedojumus. Reģistrēšanās programmā “ASNS”, kā arī plašāka informācija par programmas ieguvumiem – platformā asns.nvo.lv. Video ieraksts no pasākuma atklāšanas ir pieejams šeit.  

Projekts tiek īstenots ar Zviedrijas Institūta finansējumu, Zviedrijas vēstniecības atbalstu un līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU