DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. novembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

16. novembrī Tautas frontes muzejs aicina uz pasākumu “Brīvības klavieres”

16. novembrī plkst. 18.00 Tautas frontes muzejs (Vecpilsētas ielā 13/15) ikvienu interesentu aicina būt klāt pasākumā “Brīvības klavieres”, kurš veltīts muzeja krājuma visjaunākajam ieguvumam – mūziķu Katrīnas Gupalo un Andreja Osokina dāvinātajām klavierēm “УКРАÏНА”.

Klavieres, kas šāgada 27. martā pēc abu mūziķu ierosmes tika novietotas Kronvalda parkā iepretim Krievijas vēstniecībai Rīgā, kļuvušas par protesta un atbalsta simbolu. Mākslinieki Mārtiņš Aizpurvs un Mārtiņš Dziļums tās arī apgleznoja Ukrainas karoga krāsās. Akcijas autori aicināja publiski pieejamās klavieres izmantot protesta paušanai pret Krievijas agresiju un izrādīt atbalstu ukraiņu tautai. Sākotnēji iecerētais akcijas laiks bija divi mēneši, bet, karam turpinoties un redzot, cik aktīvi klavieres izmanto dažādu Ukrainas atbalsta akciju dalībnieki, tai skaitā ukraiņu mūziķi, tās tika atstātas sākotnējā vietā. Pasliktinoties laikapstākļiem un tuvojoties ziemai, tika lemts simbolisku nozīmi ieguvušo instrumentu dāvināt Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam.


Pianists Andrejs Osokins ir pārliecināts, ka “mums jādara viss gan Latvijā, gan Eiropas Savienībā un NATO, lai Ukrainā ikviens sadzird, ka mums nav vienalga un ka esam viņiem blakus katru dienu.” Savukārt akcijas idejas autore dziedātāja Katrīna Gupalo uzsver, ka “kultūra un inteliģence ir tās vērtības, kas var palīdzēt pārvarēt tumsonību, agresiju un totalitārismu.”

Klavieres nu radušas mājvietu LNVM Tautas frontes muzeja ekspozīcijas telpās, simboliski papildinot Trešās atmodas laika atainojumu ar mūsdienu akcentiem.

Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns norāda, ka Trešās atmodas laikā Latvijai un Baltijas valstīm kopumā bija svarīgs citu tautu un valstu atbalsts. Latviešu, lietuviešu un igauņu vienotā cīņa pret totalitārismu un koloniālismu, cīņa par atgriešanos Eiropā iedvesmoja pārējās PSRS ietvertās tautas, arī  ukraiņus. “Baltijas brīvības ceļš turpinās. Ukraiņi tagad karo ne mazāk kā par Eiropas brīvību un dzīvību - pret ienaidnieku, kas, ja vien spētu, labprāt iebruktu arī Latvijā. Tādēļ pie Krievijas vēstniecības un  pret Krievijas agresiju skanējušās klavieres Tautas frontes muzejā simbolizēs latviešu un ukraiņu solidaritāti. Tās liecinās par mūsu atmodas turpināšanos, atgādinās par kultūras un eiropeisko vērtību spēku iepretim mazvērtības kompleksu māktu kara noziedznieku gļēvulībai un zemiskumam.”

Pasākumā “Brīvības klavieres” piedalīsies mūziķe Katrīna Gupalo, pianists Andrejs Osokins, dzejnieks Emīls Buiķis un pirmais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs Dainis Īvāns.

Pasākums tiks filmēts un translēts muzeja Facebook lapā facebook.com/tautasfrontesmuzejslnvm.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU