DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. oktobrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Izmanto iespēju – balso par likumprojektos plānoto

Publicitātes foto

Tagad arī LV portāla lietotājiem iespēja kļūt pilsoniski aktīvākiem un darīt zināmu savu viedokli par likumdevēja plānotajām izmaiņām normatīvajos aktos un likumprojektos. Turpmāk LV portāla publikācijās, kurās skaidroti likumdošanas izmaiņu projekti Saeimā un Ministru kabinetā, ikvienam būs iespēja paust viedokli, balsojot "PAR" vai "PRET" par kādu no likumdošanas izmaiņu iecerēm organizācijas "Manabalss" platformā Open2Vote.eu.

Interesentiem ir vairākas iespējas sekot līdzi likumdošanas iniciatīvām. Viena no tām ir organizācijas "Manabalss" izveidotā tīmekļvietne Open2Vote.eu. Šajā platformā lietotājam ir iespēja darīt zināmu savu viedokli politikas veidotājiem par Latvijā svarīgiem jautājumiem, balsojot “PAR” vai “PRET” Saeimā un valdībā izskatāmajiem likumprojektiem, kā arī citiem sabiedrībā aktuāliem jautājumiem, piemēram, Rīgas domes lēmumiem vai Eiropas Savienības likumdošanas iniciatīvām.

Lai piedalītos balsojumā, personai ir jāreģistrējas Open2Vote.eu platformā, piemēram, ar pastāvīgu lietotājvārdu un paroli, internetbanku vai e-Parakstu. Šāda reģistrācija nepieciešama, lai politikas veidotāji var uzticēties balsojumam. Balsu dati tiek izmantoti apkopotā un nepersonalizētā veidā. Nevienam, izņemot pašu balsotāju, nav pieejama informācija par konkrēto balsojumu. Turklāt pēc vairāk nekā desmit balsojumiem katram dalībniekam izveidojas saderības rādītājs ar deputātiem un politisko partiju. Lietotājs var pārdomāt un savu balsojumu arī atsaukt.

Katru nedēļu, kad notiek Saeimas vai Rīgas domes sēdes, auditorijai tiek piedāvāts atbildēt uz dažādiem jautājumiem, par kuriem notiks deputātu balsojums, tādā veidā sniedzot iespēju salīdzināt lēmējvaras lēmumus ar sabiedrības nostāju. Jautājumu izveidē tiek iesaistīti profesionāli un neatkarīgi žurnālisti. Tagad arī LV portāla redakcija.

Gadījumā, ja neilgā laika posmā platformā Open2Vote.eu tiek savākts 3000 vai ilgākā laikā 10 000 lietotāju balsojums, tas ir zīmīgs sabiedrības viedoklis, par kuru organizācija "Manabalss" informē Saeimu.

Turpmāk arī LV portāla publikācijās, kas veltītas likumdošanas jautājumiem, būs pieejams Open2Vote.eu balsošanas rīks, ar kuru lietotājiem būs iespēja paust viedokli.

Jau šobrīd interesentiem ir iespēja balsot šādās LV portāla publikācijās:

“Latvijas Vēstnesis” ir valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platforma (vestnesis.lv, likumi.lv, lvportals, žurnāls “Jurista Vārds” / juristavards.lv).

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU