DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. septembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Ēdināšanas un braukšanas atlaides Liepājā saņems arī bērni no ukraiņu ģimenēm

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Ceturtdien, 15. septembrī, Liepājas valstspilsētas domes sēdē deputāti atbalstīja grozījumus saistošajos noteikumos paredzot, ka Krievijas izraisītā kara dēļ Liepājā esošie Ukrainas bērni saņems gan ēdināšanas atlaides izglītības iestādēs, gan braukšanas atlaides Liepājas sabiedriskajā transportā.

Līdz šim noteikumi paredzēja, ka dažādas atlaides var saņemt tikai Liepājas pilsētā deklarētie bērni, bet turpmāk arī Ukrainas valstspiederīgie, kuri apgūst pirmsskolas izglītības, pamatizglītības vai vidējās izglītības programmu kādā no Liepājas vispārējām izglītības iestādēm, bet nav deklarējuši savu dzīvesvietu Liepājas valstspilsētas administratīvajā teritorijā, varēs saņemt tādus pašus atvieglojumus, kā Liepājā deklarētie skolēni un studenti.

Atgādinām, ka Liepājā dzīvojošajiem bērniem līdz 18 gadu vecumam no vismaz trīs bērnu ģimenes paredzētas bezmaksas ēdināšana pirmsskolas iestādēs. Bezmaksas pusdienas, neatkarīgi no bērnu skaita ģimenē, ir visiem bērniem no 1.−4. klasei. Bērniem no ģimenēm, kurās audzina četrus un vairāk bērnus vecumā līdz 18 gadiem − bezmaksas pusdienas vispārizglītojošās skolās. Tāpat bezmaksas pusdienas vispārizglītojošās skolās pienākas bērniem ar I vai II invaliditātes grupu, kuri nav sasnieguši 24 gadu vecumu.

Domes lēmums paredz, ka bērniem vecumā no 1,5 līdz 2 gadiem maksa par pusdienām Liepājas pirmsskolas iestādēs ir 3,13 eiro (vecāku maksa 2,14 eiro, pašvaldības līdzfinansējums 0,99 eiro), bērniem vecumā no 3 līdz 6 gadiem − 3,69 eiro (vecāku maksa 2,57 eiro, pašvaldības līdzfinansējums 1,12 eiro), piecgadīgo un sešgadīgo bērnu obligātās pirmsskolas izglītības programmas apguves grupā − 1,74 eiro (vecāku maksa).

Tāpat Liepājas skolēniem un pilna laika studentiem Liepājā pienākas arī braukšanas atlaides Liepājas sabiedriskajā transportā. 1. kases skolēniem ir 100 % atlaide, tai skaitā arī bērniem no Ukrainas, kuri mācās kādā no Liepājas skolām. 2.−12. klašu skolēniem un pilna laika studentiem (arī bērniem un jauniešiem no Ukrainas, kuri mācās vai studē pilna laika studijās) – 50 % atlaide. Abonementa biļete jebkuram transportam maksā 15 eiro.

Liepājas pilsētas pašvaldība.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI