DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. augustā, 2022
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

NVO un MK sadarbības īstenošanas memorandam pievienojas 19 jaunas organizācijas

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Valsts kanceleja

Trešdien, 31. augustā, norisinājās Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes sēde, kurā Memorandam pievienojās 19 jaunas biedrības un nodibinājumi. Sēdē piedalījās arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un Ministru prezidenta parlamentārā sekretāre Evika Siliņa.

Sabiedrības līdzdalība vairo valdības un valsts pārvaldes atbildību sabiedrības priekšā un stiprina iedzīvotāju tiesības iesaistīties un viņu ietekmi uz lēmumiem. Valsts pārvaldes sadarbība ar sabiedrību notiek caur aktīviem iedzīvotājiem, kuri savu interešu pārstāvībai apvienojas ar līdzīgi domājošajiem biedrībās sabiedrības interešu pārstāvēšanai. Līdz ar to jaunu organizāciju pievienošanās sadarbības memorandam, to parakstot, ir būtisks solis pretī sekmīgākai sadarbībai un sabiedrības līdzdalības iespēju uzlabošanai.

Sēdes laikā Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga uzsvēra pilsoniskā dialoga nostiprināšanas nozīmi Ministru kabineta kārtības rullī. Tika norādīts arī uz praktisku mehānismu trūkumu līdzdalības jēgpilnai īstenošanai. K. Zonberga pauda nepieciešamību noteikt atbildīgo institūciju par pilsoniskās sabiedrības stiprināšanu un attīstību, kā arī vajadzību pēc ilgtspējīga nevalstisko organizāciju darbības finansējuma modeļa.

Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis iepazīstināja sanāksmes dalībniekus ar Valsts kancelejas plānotajiem risinājumiem un konkrētām aktivitātēm. No 2023. gada tiek plānots novirzīt Eiropas Sociālā fonda un Atveseļošanas fonda līdzekļus aktīvai dažādu sabiedrības daļu iekļaušanai un līdzdalībai, pilsoniskās sabiedrības organizāciju izaugsmes veicināšanai un publiskās pārvaldes modernizācijai. Ir iesniegts arī pieprasījums līdzdalību atbalstošu pasākumu finansējumam no valsts budžeta Latvijas Piektā atvērtās pārvaldības rīcības plāna 2022.-2025. gadam pasākumu īstenošanai.

Atbildot uz nevalstisko organizāciju izvirzītajiem jautājumiem par pilsoniskās sabiedrības veicināšanu un praktisku organizāciju līdzdarbību lēmumu pieņemšanas procesā, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš aicināja veidot ciešāku dialogu starp NVO, nozaru ministrijām un ministriem, lai gūtu atbalstu attiecīgajās nozarēs. K. Kariņš arī rosināja veidot “elastīgāku” valsts pārvaldi, pielāgojot valsts institūciju darbību iedzīvotājiem aktuālo jautājumu risināšanai.

Kopš šīs sēdes Memorandam, to parakstot, pievienojušās jau 502 organizācijas. Memoranda praktisku īstenošanu nodrošina padome, kurā darbojas 8 valsts pārvaldes un 8 vēlēti nevalstisko organizāciju pārstāvji. Memoranda padomes sēdes norisinās reizi mēnesī ar mērķi sekmēt efektīvas un sabiedrības interesēm atbilstošas valsts pārvaldes darbību, nodrošinot pilsoniskās sabiedrības iesaisti lēmumu pieņemšanas procesos.

Memoranda projekta gatavošana tika iniciēta no NVO puses 2005. gada 13. janvārī, un tā parakstīšana notika 2005. gada 15. jūnijā, kad to parakstīja 57 NVO pārstāvji. Vairāk informācijas par Memoranda padomes darbu pieejama Ministru kabineta mājaslapā.

 

Organizācijas, kas paraksta memorandu 2022. gada 31. augustā:

1.       

Nodibinājums "Latvijas Tehnoloģiskais centrs"

2.       

Biedrība "Investoru un mazākuma akcionāru biedrība"

3.       

Biedrība " Latvijas Senioru kopienu apvienība"

4.       

Biedrība " Latvijas Mednieku asociācija"

5.       

Biedrība "Latvijas Detektīvu un detektīvsabiedrību asociācija"

6.       

Biedrība "Pēc ugunsgrēka"

7.       

Biedrība "Ēku saglabāšanas un energotaupības birojs"

8.       

Biedrība "Rīgas vācu kultūras biedrība"

9.       

Biedrība "Sāre khetene"

10.   

Nodibinājums "Fonds Plecs"

11.   

Biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība”

12.   

Biedrība "Multifunkcionālais atbalsta un izaugsmes centrs "SkalaDar""

13.   

Biedrība “Sievietes transportāĀ”

14.   

Biedrība "Tiesiskās izpratnes veicināšanai"

15.   

Biedrība "Latvijas Podologu biedrība"

16.   

Biedrība "RigaZOO Fonds"

17.   

Biedrība "Lāčplēsis dejo"

18.   

Biedrība " Peldēt droši"

19.   

Biedrība „Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts”

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI