DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. maijā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Tikai kopā strādājot, varam veidot Latviju vēl labāku

“Ir ļoti svarīgi mums visiem kopā sadarboties, jo tikai kopā varam radīt to pievienoto vērtību, labāko ideju, veidu, kā padarīt Latviju konkurētspējīgāku un labāku. Mēs kopā Latviju veidojam tādu, kādā mēs vēlētos dzīvot,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa otrdien, 7.maijā, parlamentā atklājot ikgadējo Saeimas un nevalstisko organizāciju forumu. Atzīmējot divdesmitgadi, kopš Latvija kļuvusi par Eiropas Savienības un NATO dalībvalsti, šogad forums veltīts Latvijas nākotnei drošā Eiropā. 

Saeimas priekšsēdētāja izcēla, ka pilsoniskās sabiedrības pārstāvji ir tie, ar kuriem sadarbojoties un uzklausot viņu idejas, varam nonākt līdz labākam rezultātam. “No jums es gribētu dzirdēt Latvijas veiksmes stāstus, stāstiet par tiem, jo mums visiem šajā milzīgajā dezinformācijas burbulī tas ir ļoti vajadzīgs,” teica D.Mieriņa.

Saeimas priekšsēdētāja akcentēja, ka šodienas diskusijās ir ļoti svarīgas tēmas gan par bērnu drošību,  gan sociālo ekonomiku un Latvijas lomu Eiropas drošībā, gan arī to, kā mēs varam efektīvi sadarboties, lai kopīgi sasniegtu valstiskus mērķus.

Latvijas Pilsoniskās alianses padomes priekšsēdētāja Agnese Frīdenberga foruma atklāšanā sacīja, ka Eiropā ir 2,8 miljoni sociālās ekonomikas dalībnieku. Tās ir organizācijas, kas strādā sabiedrības labā dažādās jomās. Latvijā ir vairāk nekā 28 tūkstoši biedrību un nodibinājumu, kā arī 206 sociālie uzņēmumi, kas sniedz būtisku labumu sabiedrībai. Saeimai un visai sabiedrībai ir jāatbalsta nevalstiskās orgnizācijas un sociālās ekonomikas dalībnieki. Primāri parlamentam, izstrādājot tiesisko regulējumu, būtu jāieklausās sociālajos partneros, jādzird to vajadzības un nepieciešamās lietas, kas ļautu šīm organizācijām strādāt vēl labāk, teica A.Frīdenberga.   

Saeimas ikdienas darbā pilsoniskās sabiedrības iesaistei ir būtiska loma, vērtējot likumdošanas iniciatīvas un sniedzot priekšlikumus to pilnveidei. Forums ir kļuvis par parlamenta tradīciju, un Saeima to organizē ciešā sadarbībā ar pilsoniskās sabiedrības organizācijām. Lai uzlabotu un modernizētu parlamenta dialogu ar pilsonisko sabiedrību, Saeimas Prezidijs februārī apstiprināja jaunu deklarāciju par Saeimas un pilsoniskās sabiedrības sadarbību. Tāpat februārī Saeimā notika nevalstisko organizāciju atvērto durvju diena, lai stiprinātu parlamenta saikni ar pilsonisko sabiedrību.

Šogad forumā notika trīs paralēlās diskusijas. Diskusijā “Prevencija drošai videi bērniem un jauniešiem” klātesošie sprieda par Vardarbības novēršanas un apkarošanas plāna 2024.-2029.gadam izstrādi un to, kāda rīcība mums būtu jānodrošina un kādi likumdošanas uzlabojumi jāveic, lai mūsu bērni varētu dzīvot drošā vidē, drošā Latvijā. Diskusiju vadīja Saeimas priekšsēdētājas biedre Antoņina Ņenaševa un Saeimas un NVO foruma koordinējošās grupas locekle Agnija Jansone.

Diskusijā “Sociālā ekonomika Eiropā un Latvijā” pārrunāja jautājumus saistībā ar mūsu valsts sociālās ekonomikas stratēģiju. To vadīja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Nevienlīdzības mazināšanas apakškomisijas priekšsēdētāja Zane Skujiņa-Rubene un domnīcas “Providus” vadošā pētniece, Latvijas Pilsoniskās alianses padomes priekšsēdētāja Agnese Frīdenberga.

Diskusijā “Latvijas loma Eiropas drošībā” tās dalībnieki sprieda par to, kā efektīvāk īstenot publiskās pārvaldes un nevalstisko organizāciju sadarbību, lai sekmētu kopīgu valstiski svarīgu mērķu sasniegšanu. Diskusiju vadīja Saeimas sekretārs, Nacionālās drošības komisijas sekretārs Edvards Smiltēns un biedrības “Eiropas Kustība Latvijā” prezidents Andris Gobiņš.

Pēc darba paralēlajās diskusijās pulksten 14.00 būs foruma tematisko diskusiju kopsavilkums. Foruma noslēguma vārdus teiks Daiga Mieriņa un Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI