DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. augustā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Faktiskā bezdarba līmenis jūlijā bija 6,5 %, reģistrētais – 6,0 %

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

2022. gada jūlijā faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 6,5 %, un salīdzinājumā ar jūniju tas ir pieaudzis par 0,1 procentpunktu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma dati.

Sieviešu bezdarba līmenis jūlijā pieauga par 0,2 procentpunktiem līdz 4,6 %, taču vīriešu samazinājās par 0,1 procentpunktu, sasniedzot 8,3 %.

Faktiskā bezdarba līmenis pēc dzimuma pa mēnešiem

(procentos, sezonāli neizlīdzināts)

Skatīt OSP datubāzē: NBB150m. Dati par faktiskā bezdarba līmeni iepriekšējos periodos precizēti saskaņā ar aprēķina metodoloģiju.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,0 %, un kopš jūnija, tas ir pieaudzis par 0,1 procentpunktu. Salīdzinot ar pagājušā gada jūliju gan faktiskā, gan reģistrētā bezdarba līmenis ir samazinājies par 1,1 procentpunktu.  

Faktiskā un reģistrētā bezdarba līmenis pa mēnešiem
(procentos, sezonāli neizlīdzināts)

Skatīt OSP datubāzē: NBB150m. Dati par faktiskā bezdarba līmeni iepriekšējos periodos precizēti saskaņā ar aprēķina metodoloģiju.

2022. gada jūlijā Latvijā bija 61,6 tūkstoši bezdarbnieku (21,6 tūkstoši sieviešu un 40,0 tūkstoši vīriešu), kas ir par 0,4 tūkstošiem vairāk nekā jūnijā, bet par 9,9 tūkstošiem mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Vīriešu bezdarbnieku skaits mēneša laikā ir samazinājies par 0,3 tūkstošiem, taču sieviešu pieaudzis par 0,8 tūkstošiem.

Reģistrētā bezdarba līmenis NVA tiek aprēķināts, izmantojot aģentūras rīcībā esošos datus par reģistrētiem bezdarbniekiem un CSP sniegtos datus par ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem (nodarbinātie un bezdarbnieki) darbspējas vecumā. Faktiskā bezdarba līmenim izmanto apsekojuma nekoriģētus ikmēneša novērtējumus.

Reģistrētā bezdarba līmenis pa mēnešiem – NVA tīmekļa vietne
CSP veikto mēneša novērtējumu metodoloģija pieejama oficiālā statistikas portāla aprakstošo metadatu sadaļā Nodarbinātība un bezdarbs
Tehniskais ziņojums par laikrindu koriģēšanu krīzes laikā
Sociālekonomiskie rādītāji Covid-19 ietekmē
pieejami oficiālās statistikas portālā

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI