DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. augustā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Pārgājienā pa kangaru un vigu kompleksu aicina atklāt Slīteres Nacionālā parka dabas daudzveidību

Lai atklātu Slīteres Nacionālā parka dabas daudzveidību unikālajā kangaru un vigu kompleksā, kā arī izzinātu apkārtnes kultūrvēsturi, Dabas aizsardzības pārvaldes Slīteres Nacionālā parka dabas centrs 20. augustā plkst. 10.00 aicina interesentus 8 km garā un 4 h ilgā pārgājienā “No Pitragdambja līdz Saunagdambim”, ko vadīs vides gide Lienīte Iesalniece.

Pārgājiens norisināsies šķēršļotā apvidū un tam plānots apļveida maršruts. Pulcēšanās un pārgājiena noslēgums paredzēts uz meža ceļa “Košrags-Dūmele” pie Pitragdambja. Vietas koordinātas: 57.682564, 22.407241.

“Pārgājiens vedīs pa senajām ceļvietām – Pitragdambi, Bažkangaru, Saunagdambi, kā arī Apakšceļu, ko vietējie iedzīvotāji savulaik izmantojuši, lai pārvietotos no piekrastes ciemiem uz iekšzemi. Pārgājienā kopīgās sarunās šķetināsim stāstus par seno zvejniekciemu iedzīvotāju tradicionālo dzīvesveidu un šo ceļu nozīmi viņu ikdienā. Iepazīsim arī savdabīgo Slīteres Nacionālā parka kāpu jeb kangaru un starpkāpu ieplaku jeb vigu kompleksu un to glabātās dabas vērtības. Pārgājienā varēsim lūkot arī, kā rudens noskaņās izskatās Bažu purvā.  Redzēsim arī priedes, kas pārdzīvojušas 30 gadus seno Bažu purva ugunsgrēku,” sola pārgājiena autore Lienīte Iesalniece.

Pārgājiens būs vidējas grūtības, tā laikā būs jāšķērso dažāda veida dabiskie šķēršļi, tostarp, mitras vigas. Iespējama kāju samērcēšana, tādēļ tas rekomendēts pieaugušajiem un bērniem, sākot no 12 gadu vecuma. Bērnu līdzdalība pārgājienā iespējama tikai kopā ar vecākiem. Tomēr potenciālie pārgājiena dalībnieki paši aicināti izvērtēt savas spējas  veikt pārgājienu šķēršļotā apvidū. 

Pārgājienā vēlams ģērbties ērtā, pārgājienam piemērotā apģērbā, lietus gadījumā, nodrošinoties arī ar mitrumizturīgu jaku. Kājās vēlami ūdensnecaurlaidīgi zābaki. Pārgājiena maršrutā pastāv iespēja sastapt gan ērces, gan čūskas. Līdzi ieteicams ņemt dzeramo ūdeni un  pusdienas ēšanai brīvā dabā. Pārgājienā noderēs arī fotoaparāts, lupa un binoklis.

Dalība pārgājienā ir bezmaksas, taču tā kā dalībnieku skaits ir ierobežots, tam nepieciešams pieteikties, līdz 18. augustam sūtot īsziņu +37128611079 ar pārgājiena dalībnieka vārdu, uzvārdu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU