DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. augustā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Sabiedrībai ir nepieciešami latviešu valodas skolotāji

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Publicitātes foto

Būt par skolotāju ir aicinājums un izaicinājums vienlaikus. Tā ir vēlme nodot tālāk savas zināšanas, uzkrāto pieredzi, kā arī izglītoties kopā ar skolēniem. Latviešu valodas skolotājam jābūt radošam, ar plašu redzesloku un daudzveidīgām interesēm. Jo runa nav tikai par valodu un literatūru, bet arī par kultūru, cilvēku kultūrā.

Liepājas Universitāte piedāvā kļūt par latviešu valodas un literatūras skolotāju, izvēloties studiju programmas “Skolotājs” apakšprogrammu Latviešu valodas un literatūras skolotājs. Papilduzņemšana notiek līdz 23. augustam.

Dace Frīdenberga-Samete ir Liepājas Universitātes absolvente. Šobrīd viņa strādā Pārventas vidusskolā, mācot latviešu valodu un literatūru vecākajās klasēs. Dace ir studējusi gan Liepājas Universitātes Rakstniecības studijās, gan skolotāju programmā, līdz visbeidzot ļāvusies savam sirds aicinājumam – strādāt skolā un mācīt latviešu valodu un literatūru.

Par studijām Dace saka: “Studiju laiks atver visdažādāko pieredžu vārtus, sniedz ne vien teorētiskas, bet arī praktiskas zināšanas. Studijās satiekas dažādas paaudzes, dažādas pieredzes, arī kultūras. Studijas apliecina, ka mācīties var visu mūžu. Man bija būtiski uzzināt veidus, metodes, ar kurām strādāt.”

Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere atzīst, ka dzimtās valodas un literatūras skolotājs ir tas pedagogs, kurš visvairāk var ietekmēt jauniešu uzskatu, priekšstatu un vērtību veidošanos, stiprinot piederību latviešu valodai, kultūrai un valstij kopumā.

Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu profesore Zanda Gūtmane uzsver: “Mana pārliecība ir, ka latviešu valodas skolotāja profesija šobrīd ir svarīgāka kā jebkad. Mums ir jāļauj savai valodai dzīvot un attīstīties. Tas ir skolotāja rokās.”

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI