DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. jūlijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Poļu karavīru kapu apgānīšana ir spilgts piemērs tam, kā Minskas režīms vēršas pret nacionālajām minoritātēm

Poļu karavīru kapu apgānīšana Baltkrievijā ir nosodāma rīcība un ir pretrunā ar veselu virkni līgumu par nacionālo minoritāšu tiesību ievērošanu starptautiskajā, reģionālajā un divpusējā līmenī. Tas ir kārtējais un visspilgtākais piemērs, kas atspoguļo Minskas režīma darbības, kas vērstas pret Baltkrievijā mītošajām nacionālajām minoritātēm, ceturtdien, 28.jūlijā, pauda Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla.

Saeimas priekšsēdētājas biedre norādīja, ka Saeimas deputāti saņēmuši satraucošas ziņas par Polijas Tēvijas armijas karavīru kapsētu iznīcināšanu un apgānīšanu Baltkrievijā. “Lukašenko režīms sabiedrībā vairo negatīvo nostāju pret Baltijas valstīm, kā arī Poliju, un informatīvais karš ir pārvērties par barbarisku un amorālu rīcību pret Baltkrievijā esošajām poļu karavīru piemiņas vietām un kapsētām,” sacīja D.Beitnere-Le Galla. “Šos zemiskos aktus īsteno gan Baltkrievijas varasiestāžu iedvesmoti vandāļi, gan vietējās institūcijas. Atsevišķos gadījumos kapa vietas nolīdzinātas līdz ar zemi, izmantojot smago ceļu tehniku.”

“Jau gandrīz divus gadus esam liecinieki Baltkrievijas režīma brutalitātei pret saviem iedzīvotājiem pēc prezidenta vēlēšanām, tai sekoja netieša dalība un atbalsts varmācīgam Krievijas iebrukumam Ukrainā un tagad poļu karavīru kapu apgānīšana. Baltkrievija ir mūsu kaimiņvalsts, un tieši tāpēc nedrīkstam klusēt,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre. D.Beitnere-Le Galla aicina Latvijā akreditētās vēstniecības pievērst uzmanību, ka Baltkrievija turpina sistemātiski un plašā mērogā pārkāpt savas starptautiskās saistības attiecībā uz starptautiskajām cilvēktiesībām, tostarp nacionālo minoritāšu pārstāvju tiesībām.

Pēc Polijas puses sniegtās informācijas šī gada jūnijā un jūlijā izpostītas vismaz deviņas poļu piemiņas vietas Baltkrievijā, un šādas darbības turpinās. "Pienākusī informācija liecina arī par īpaši brutālu gadījumu - Jodkeviču kapos poļu karavīru mirstīgās atliekas tika izvilktas no kapiem,” atzīmēja D.Beitnere-Le Galla. “Militāro kapu iznīcināšana nespēs mainīt vēsturi vai izdzēst atmiņas par pagātni. Tas tikai kārtējo reizi atklāj pasaulei pašreizējā Baltkrievijas režīma barbarismu.”

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU