DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. jūlijā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Latvijā izvietotais Dānijas Bruņoto spēku bataljons piedalās mācībās Igaunijā

No 4. jūlija līdz 8. jūlijam Igaunijā notiek taktiskā apmācība kaujai apbūvētā vietā Dānijas Bruņoto spēku mehanizētajam kājnieku bataljonam, lai trenētu aizsardzības un uzbrukuma spējas pilsētvidē.

Apmācībā piedalīsies Dānijas Bruņoto spēku mehanizētais kājnieku bataljons ar NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu Igaunijā, kā rezultātā tiks pilnveidota vienību savietojamība un sadarbība. Savukārt NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā speciālisti būs klātesoši kā mācību novērotāji.Jau ziņots, ka Dānijas Bruņoto spēku apakšvienība ir piekomandēta Sauszemes spēku Mehanizētajai kājnieku brigādei, lai pastiprinātu NATO atturēšanas un aizsardzības spējas alianses austrumu flangā.

Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādes sastāvā ir karavīri no kopumā 14 NATO dalībvalstīm. Brigādē ir iekļauta arī NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa, kuru vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1700 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas un Ziemeļmaķedonijas. Šī grupa rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Iedzīvotāju ievērībai

Nacionālie Bruņotie spēki aicina ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem uz Rīga-Tallina un Tallina-Rīga autoceļa.

Iespēju robežās operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija, Facebook lapā @Latvijasarmija, kā arī Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Facebook lapā @MehanizetaBrigade.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU