DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. maijā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Valsts sekretārs Andris Pelšs akreditācijas vizītē pieņem Brazīlijas un Ekvadoras vēstnieces

2022. gada 16. maijā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs akreditācijas vizītē pieņēma Brazīlijas Federatīvās Republikas nerezidējošo vēstnieci Latvijā Mariju Luīzu Eskorelu de Moraisu (Maria Luisa Escorel De Moraes)un Ekvadoras Republikas nerezidējošo vēstnieci Veroniku Bustamanti Ponsi (Verónica Bustamante Ponce).

Sarunā ar valsts sekretāru Brazīlijas vēstniece uzsvēra tirdzniecības potenciālu, īpaši militārajā nozarē un farmācijā, kā arī sadarbības attīstības iespējas kultūras un izglītības jomā. Svarīga loma sadarbības veicināšanai ir abu valstu goda konsuliem un lielajai latviešu kopienai Brazīlijā, kas ir skaitliski plašākā Dienvidamerikā.

Ekvadoras vēstniece atzīmēja, ka labvēlīgu tirdzniecības režīmu starp Latviju un Ekvadoru nosaka spēkā esošais ES–Ekvadoras tirdzniecības līgums. Vēstniece aicināja Latviju atbalstīt bezvīzu režīma ieviešanu Ekvadoras pilsoņiem ar Šengenas zonas valstīm, kas veicinātu tūrismu un cilvēku kontaktus.

Amatpersonas apmainījās ar viedokļiem par situāciju Ukrainā. Valsts sekretārs īpaši uzsvēra Latvijas nostāju par Krievijas neizprovocēto un neattaisnojamo militāro agresiju pret Ukrainu. Viņš aicināja kopīgi vērsties ANO sistēmā pret Krievijas brutālo rīcību, jo tā grauj pastāvošās starptautiskās normas un var veicināt starptautisko tiesību pārkāpumus arī citos pasaules reģionos.

Brazīlijas vēstniece rezidē Stokholmā, bet Ekvadoras vēstniece – Berlīnē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU