DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. maijā, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Augustā notiks latgaliskais seminārs jauniešiem “Atzolys”

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Publicitātes attēls

2022. gada augustā biedrība “LgSC” Balvu novadā rīkos bezmaksas četru dienu latgalisko semināru jauniešiem “Atzolys”, kurā varēs piedalīties 20 jaunieši vecumā no 16 līdz 25 gadiem, lai mācītos latgaliešu rakstu valodu, iepazītos ar mūsdienu Latgales personībām, kā arī izzinātu reģiona kultūrvēsturi un šī brīža iespējas jauniešiem.

Jauniešu seminārs “Atzolys” paredzēts no 2022. gada 11. līdz 14. augustam Balvu novada Rekavas vidusskolā. Semināram pieteikties varēs jaunieši vecumā no 16 līdz 25 gadiem ar interesi mācīties latgaliešu rakstu valodu, runāt latgaliski, iepazīt latgalisko kultūru un vērtības, lai stiprinātu savu identitāte, nākotnē veidotu stipru Latgales reģionu un iesaistītos pilsoniskās sabiedrības veidošanā, kā arī socializētos, veidotu jaunus kontaktus, interesanti pavadītu laiku ar domubiedriem un iedvesmotos no Latgalē aktīviem cilvēkiem.

Pirmo reizi seminārs “Atzolys” notika 2004. gadā un tā sešus gadus pēc kārtas līdz 2009. gadam, vēlāk ar pārtraukumiem 2014. gadā un 2016. gadā. Lai aktīvi iesaistītos latgaliešu kultūras procesos, seminārs savulaik bijis kā atspēriena punkts arī daudziem šobrīd latgaliskajā kultūrtelpā zināmajiem aktīvistiem. Semināra “Atzolys” mērķis ir veicināt jauniešu aktīvu iesaistīšanos demokrātijas un pilsoniskās sabiedrības veidošanā, viņus izglītojot jautājumos, kuri saistīti ar sociālekonomiskiem faktoriem un Latgales reģiona vērtībām, īpaši latgaliešu rakstu valodu.

Semināra dienās jauniešiem paredzētas gan latgaliešu rakstu valodas un Latgales kultūras nodarbības, gan arī satikšanās ar šobrīd Latgalē aktīviem māksliniekiem un iedvesmotājiem. Jauniešiem būs iespēja arī uzzināt vairāk par brīvprātīgo darbu, latgaliešu NVO, sociālo uzņēmējdarbību un būšanu aktīviem reģionā. Tāpat “Atzolu” laikā jaunieši varēs praktiski iepazīties ar vienu no latgaliskākajām vietām Latvijā – Upītes kultūrtelpu un tās dažādo piedāvājumu.  

Ar jauniešiem seminārā stādās: latgaliešu rakstu valodas nodarbības pasniegs latgaliešu rakstu valodas speciāliste Māra Mortuzāne-Muravska, par brīvpratīgā darba un sociālās uzņēmējdarbības iespējām stāstīs Regita Zeiļa, ar Ziemeļlatgales kultūru un šī gada jubilāru, ievērojamo Latgales kultūras personību Miķeli Bukšu iepazīstinās Balvu Centrālās bibliotēkas vadītāja Ruta Cibule, komandas saliedēšanās aktivitātes vadīs Ieva Johansson no platformas “MeYou.One”, iedvesmojošas nodarbības vadīs un par jauniešiem aktuālo mūsdienās runās Lauris Zalāns, hip-hop meistarklasi rīkos un kopā ar jauniešiem “Bigmaar’s Records” studijā radoši strādās repere Ūga jeb Daiga Barkāne, tāpat seminārā viesosies un piedalīsies arī citi lektori, aktīvisti un latgaliešu kultūras personības.

Visas seminārā paredzētās aktivitātes, ēdināšana un nakšņošana būs bez maksas, dalībniekiem pašiem jānodrošina transports uz un no semināra norises vietas. Lai piedalītos seminārā, jauniešiem līdz 30. maijam jāaizpilda pieteikšanās anketa te: ej.uz/Atzolys2022. Apstiprinājumu par piedalīšanos semināra rīkotāji nosūtīs līdz 10. jūnijam, ņemot vērā dalībnieka motivāciju piedalīties.

Semināra notikšanu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, kā arī Latgales kultūras programma, kuru īsteno Valsts kultūrkapitāla fonds un Latgales reģiona attīstības aģentūra ar AS “Latvijas valsts meži” atbalstu. Semināra rīkotājs – biedrība “LgSC”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI