DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. maijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Vairākās pilsētās notiks Aizsardzības ministrijas informatīvās lekcijas par rīcību krīzes situācijās

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

No 9. līdz 12. maijam Aizsardzības ministrija vairākās Latvijas pilsētās organizēs informatīvas lekcijas skolēniem, pedagogiem un citiem iedzīvotājiem par to, kā rīkoties krīzes situācijās un informēs par aktualitātēm aizsardzības nozarē.

Lekcijas vadīs Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece.

  • Pirmdien, 9. maijā plkst. 10.00-10.40 lekcija notiks Valmieras novada bibliotēkā, bet plkst. 12.10-12.50 Valmieras Valsts ģimnāzijā.
  • Savukārt trešdien, 11. maijā, lekcija plkst. 10.30-11.10 norisināsies Madonas novada bibliotēkā, bet plkst. 13.00-13.40 Ērgļu vidusskolā.
  • Ceturtdien, 12. maijā, lekcijas tiks aizvadītas plkst. 9.40-10.20 Bauskas Valsts ģimnāzijā, bet plkst. 11.00-11.40 Bauskas 2. vidusskolā.

Visās norises vietās klātesošs būs arī Zemessardzes pārstāvis, kurš atbildēs uz jautājumiem par Zemessardzi un iespēju iesaistīties valsts aizsardzībā.

Iedzīvotāju ievērībai

Aizsardzības ministrija aicina skolēnus, pedagogus, iedzīvotājus, medijus un citus interesentus apmeklēt lekcijas, lai būtu informēti par atbilstošu rīcību krīzes apstākļos, un to, kā parūpēties par savu un savu tuvinieku drošību!

Ņemot vērā sabiedrības pastiprināto interesi par drošības un aizsardzības jautājumiem, Aizsardzības ministrija jau ir organizējusi līdzīgas informatīvas lekcijas Latvijas bibliotekāriem, Latvijas Mākslas akadēmijas kolektīvam, Gulbenes, Liepājas, Ozolnieku un Jelgavas iedzīvotājiem.

Lekciju cikls maijā turpināsies arī citviet Latvijā, tāpēc aicinām sekot līdzi informācijai!

Jau šobrīd ikvienam interesentam ir iespējams uzzināt to, kā rīkoties dažāda apdraudējuma gadījumos, iepazīstoties ar Aizsardzības ministrijas izstrādātajā bukletā “Kā rīkoties krīzes situācijā” ievietoto informāciju, kas nupat ir papildināts ar ieteikumiem par to, kā cīnīties ar dezinformāciju un kā sniegt atbalstu valsts aizsardzībai,  kā rīkoties artilērijas apšaudes vai aviācijas uzlidojuma laikā, kā arī ķīmiska vai kodolapdraudējuma gadījumā.

Buklets drukātā formātā ir pieejams lasīšanai latviešu, angļu un krievu valodā publiskajās bibliotēkās, valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras klientu apkalpošanas centros un Nodarbības valsts aģentūras filiālēs visā Latvijā, kā arī ar Latvijas Pasta starpniecību tas tiks piegādāts arī teju 60 tūkstošiem Latvijas senioru, kuri ikmēneša pensiju saņem savās dzīvesvietās ar pastnieka starpniecību. Savukārt digitālais buklets latviešu, krievu un angļu valodā pieejams militāro ziņu portāla www.sargs.lv sadaļā “72 stundas”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI