DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. martā, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

“Misija krupis. Izglāb princi!” radošo darbu konkursa uzvarētāju izziņošana pagarināta līdz 1. aprīlim

Dabas aizsardzības pārvaldes (Pārvaldes) īstenotās kampaņas “Misija – KRUPIS. Izglāb princi!” radošo darbu konkursā saņemti vairāk nekā tūkstoš skolēnu darbu. To izvērtēšana prasīs vairāk laika, tādēļ konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 1. aprīlī. Darbu apjoms liedz tos izvietot arī vienotā galerijā Facebook platformā un nodrošināt vienotu skatītāju balsošanu par tiem. Līdz ar to Pārvaldes žūrija paredzējusi apbalvot papildu darbus. Neizpaliks arī pārsteiguma balva konkursa aktīvākajai klasei/kolektīvam.

Konkursa dalībniekiem sevis izvēlētā tehnikā vajadzēja iesniegt radošo darbu par kampaņas saukli “Misija – KRUPIS. Izglāb princi!”. Pārvalde saņēmusi zīmējumus, videoklipus, dziesmas, dzejoļus, pasakas, stāstus, izšūtus, filcētus, tamborētus darbus, veidoti pat telpiski pilsētu modeļi ar krupīšu pārejām zem ceļiem.

“Esam pozitīvi pārsteigti un gandarīti par Latvijas skolēnu lielo interesi piedalīties konkursā.  Bērni ir izrādījuši apbrīnojamas rūpes par Latvijas dabu un lieliski izpratuši kampaņā aktualizēto abinieku skaita samazināšanās problēmu, piedāvājot radošus veidus krupju pasargāšanai no sabraukšanas riska – tuneļus zem autoceļiem, brīdinājuma zīmes autobraucējiem, speciālas pārceltuves un daudzus citus. Patlaban intensīvi strādājam, lai visus darbus apkopotu un izvērtētu,” pauž Pārvaldes Komunikācijas un dabas izglītības nodaļas vadītāja Elīna Ezeriņa.

Viņa arī uzsver: “Lai arī nevarēsim apbalvot visus darbus, jau tagad pateicamies ikvienam, kurš veltījis savu laiku un radošo fantāziju darbu veidošanā. Bērnu idejas un darbu kvalitāte ir pārsteidzoša. Ļoti ceram, ka jauniegūtās zināšanas par abiniekiem un to lomu dabā, palīdzēs izglābt ne vienu vien princi.”

Pēc konkursa rezultātu paziņošanas 1. aprīlī visi bērnu darbi apkopotā veidā būs apskatāmi kampaņas interneta vietnē https://www.daba.gov.lv/lv/misija-krupis. Tie būs aplūkojami vairākās galerijās, dalījumu noteiks darbu tehnika – zīmējumi, video, literārie darbi un citas tehnikas. Pateicībā par bērnu ieguldītajām radošajām idejām un laiku daļa konkursa darbu, kas Pārvaldei iesniegti pa pastu, tiks eksponēti klātienes izstādē. Informācija par izstādes vietu un laiku tiks precizēta.

Par kampaņu

Kampaņas mērķis ir samazināt uz autoceļiem bojāgājušo krupju skaitu ar aktīvu sabiedrības līdzdalību, gan ziņojot Pārvaldei vēl nereģistrētas krupju migrācijas vietas, kas šķērso autoceļus, gan aktīvajā migrācijas laikā palīdzot tos pārnest pāri ceļam drošībā jau identificētajos autoceļu posmos.

Kampaņa “Misija – KRUPIS. Izglāb princi!” ir Pārvaldes aktivitāte, kas tapusi sadarbībā ar Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu projektu “Ezeru pārvaldības un apsaimniekošanas uzlabošana Kurzemē un Ziemeļlietuvā/ Improving Governance and Management of Lakes in Kurzeme and North Lithuania” jeb LIVE LAKE finansiālu atbalstu. Projekta kopējais finansējums ir 981 754,99 EUR (t.sk. Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļi 834 491,70 EUR).

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU