DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. martā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Latvijas Kultūras akadēmija prezentēs sarunu platformu “Ceļā”

Publicitātes attēls

2022. gada 15. martā plkst. 12.00 Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) Facebook lapā un Youtube kanālā piedāvās pirmizrādi pirmajai sarunai “Ceļā”. LKA sarunu platformas “Ceļā” mērķis ir apkopot nozares speciālistu viedokļus par aktualitātēm kultūras un radošo industriju nozarē, zinātnē, jaunradē un akadēmiskajā vidē, vērst uzmanību nozīmīgiem jautājumiem, kas nodarbina ne tikai nozares speciālistus, bet arī sabiedrību, prezentēt jaunatklātās aktualitātes un aktuālos jaunatklājumus. Pirmajā sezonā “Ceļā” tiks veltīts sarunām par zinātni, aktuāliem pētījumu projektiem un pētniecības nozīmi šodienas kultūras procesu izpratnē.

Pirmajā sarunā “Ceļā” tiksies LKA Zinātniskās pētniecības centra pētnieku komanda – Iveta Ķešāne, Maija Spuriņa un Liene Ozoliņa –, lai runātu par aktuālām kultūras parādībām un procesiem mūsdienu Latvijā, par to, kas ir kultūras socioloģija un par jaunu pētījumu projektu “Digitālajās platformās nodarbināto autonomijas izpratnes un prakse: Wolt un Bolt piegādes darbinieku pieredzes kultūrsocioloģiska analīze”, kas tiek īstenots Fundamentālo un lietišķo pētījumu (FLPP) programmā un ko finansē Latvijas Zinātnes padome.

Lai dziļāk izprastu digitālo platformu fenomenu un to sociālkulturālo ietekmi, LKA pētnieki ir uzsākuši pētījumu par vienu no jaunās platformu ekonomikas aspektiem – platformu nodarbinātību. Ja pirmsdigitālājā laikmetā šāda veida pakalpojumu sniegšana būtu ļoti laikietilpīga, jo katra konkrēta uzdevuma veikšanai būtu no jauna jāmeklē pakalpojuma sniedzējs, jāvienojas par cenu un pakalpojumu sniegšanas veidu, tad digitālās platformas padara šo procesu ātru nemanāmu. Tādējādi, platformās nodarbinātie saglabā līdz šim nepieredzētu brīvību, elastību un autonomiju, pieņemt vai atteikt konkrētus uzdevumus,  sniegt pakalpojumus sev ērtā laikā un apjomā.  Tas dod iespēju strādāt platformās gan pilna laika slodzi, gan apvienot šo darbu ar citiem. Vienlaikus, šai brīvībai un autonomijai ir arī savas iespējamās ēnas puse – platformu darbinieki ir mazāk sociāli aizsargāti, tiem ir grūtāk apzināt un aizstāvēt savas kopējās profesionālās intereses.

LKA pētnieki kopā ar studentiem analizēs platformu darbu kā jaunu sociālkulturālu fenomenu, padziļināti pievēršoties divām lokāli redzamākajām darba platformām – Wolt  un Bolt –, un tajās nodarbināto ēdienu piegādes kurjeriem. Galvenais uzsvars tiks likts uz to, kā platformās nodarbinātie definē un piešķir nozīmi savai autonomiju un kādas ir tās praktiskās izpausmes. Izmantojot platformās nodarbināto pieredzi, pētījums ļaus izprast digitālās un platformu ekonomikas attīstības sociālkulturālo kontekstu un ietekmi.

Vairāk par pētījumu

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU