DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. februārī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Valdība lemj atvieglot pakalpojumu saņemšanu bērniem un atcelt darba laika ierobežojumu tirdzniecībā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Ņemot vērā Covid-19 izplatības samazināšanās tendences bērnu vecuma grupā, valdība š.g. 15. februāra sēdē, apstiprinot grozījumus Ministru kabineta 2021. gada 9. oktobra rīkojumā Nr. 720 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", vienojās jau šobrīd atcelt prasību bērniem bez derīga vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta piedalīties pasākumos vai saņemt pakalpojumus tikai pieaugušo ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu pavadībā.

Tas nozīmē, ka bērni vecumā līdz 18 gadiem (ieskaitot), neatkarīgi no tā, vai viņiem ir vai nav derīga vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, brīvi varēs saņemt jebkādus pakalpojumus, apmeklēt jebkuru tirdzniecības vietu, kā arī apmeklēt pasākumus. Tāpat šī ierobežojuma atcelšana nozīmē to, ka sabiedriskās ēdināšanas vietās vairs nav jānodala apmeklētāju plūsmas ar un bez bērniem. Vienlaikus bērniem līdz 18 gadiem tiek saglabāts pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, lai gūtu pārliecību par viņu vecumu.

Tāpat valdība arī lēma tirdzniecības pakalpojuma sniedzējiem atcelt darbības laika ierobežojumu no 23:00 līdz 6:00, kas dos iespēju tirdzniecības pakalpojumu sniedzējiem elastīgāk organizēt savu darbu. Kā zināms, līdz šim darbības laika ierobežojums tika attiecināts uz tirdzniecības vietām, kas strādā epidemioloģiski drošajā vidē (“zaļajā” vidē); savukārt tas netika attiecināts uz epidemioloģiski nedrošajā vidē (“sarkanajā” vidē) strādājošām tirdzniecības vietām.  Būtiski atgādināt, ka darbības laika ierobežojums joprojām tiek saglabāts citu saimniecisko pakalpojumu sniegšanai un pasākumu organizēšanai.

Detalizēti ar valdības šodien apstiprinātajiem grozījumiem Ministru kabineta 2021. gada 9. oktobra rīkojumā Nr. 720 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" (5.7.punkts) var iepazīties Vienotajā tiesību aktu projektu portālā. Grozījumi stāsies spēkā pēc to publicēšanas Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU