DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. janvārī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

T. Linkaits ar VVD vadību pārrunā sadarbību satiksmei būtiskos infrastruktūras projektos

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits ceturtdien, 20. janvārī, tikās ar Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektori Elitu Baklāni-Ansbergu, lai pārrunātu sadarbību ar dienestu satiksmei būtisku infrastruktūras projektos, kā arī vides prasību ievērošanu ostās.

T. Linkaits pauda, ka arī turpmāk ir nepieciešama cieša un uz rezultātu vērsta sadarbība starp dienestu un ostu uzņēmējiem, lai vienlaikus tiktu gan nodrošināta vides prasību ievērošana un sabiedrības tiesības uz veselīgu dzīves vidi, gan ostu attīstības iespējas.

Gan ministrs, gan VVD vadība bija vienisprātis, ka ir jāmeklē likumam un sabiedrības interesēm atbilstoši elastīgi risinājumi tādos gadījumos, kuros nepieciešams saskaņojums kādas konkrētas vidi potenciāli ietekmējošas kravas pārkraušanai, mazinot birokrātisko procedūru šādā situācijā.

Savukārt pašiem ostu uzņēmējiem jāveido attieksme pret vides prasību ievērošanu, neuztverot to vienīgi kā likuma slogu, bet gan kā atbildīgu pieeju un pašsaprotamu darba sastāvdaļu.

Ņemot vērā pagājušā gada nogalē pieaugošos akmeņogļu kravu apjomus Latvijas ostās, ministrs interesējās par potenciālā gaisa piesārņojuma kontroli, un VVD vadība atzina, ka šajā periodā nekādas sūdzības par ogļu putekļiem nav saņemtas un dienests neatbilstības nav konstatējis.

T. Linkaits un VVD vadība pārrunāja arī sadarbību satiksmes nozarē būtisku infrastruktūras projektu tapšanā, tajā skaitā Rail Baltica projektā. Ministrs pateicās dienestam par līdz šim ieguldīto laiku ieceru saskaņošanā un pauda cerību, ka arī turpmāk šim projektam būs pievērsta prioritāra VVD uzmanība un resursi. T. Linkaits arī atzinīgi novērtēja VVD apņemšanos samazināt uz uzņēmējdarbību un projektu īstenošanu attiecināmu lēmumu pieņemšanas termiņus.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU