DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Pilnveidos normatīvo regulējumu Latvijas valstspiederīgo repatriācijas nodrošināšanai 

Šodien, 2.aprīlī valdība izskatīja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavoto informatīvo ziņojumu (IZ) “Par Latvijas valstspiederīgo evakuāciju vai repatriāciju apdraudējuma gadījumā” un atbalstīja SM priekšlikumu pilnveidot esošo normatīvo regulējumu.  

IZ secināts, ka nepieciešams pilnveidot valstī esošo normatīvo regulējumu, lai precizētu rīcības kārtību, kādā veidā ārkārtas situācijās tiek organizēti transportēšanas pakalpojumi. Tāpat ir nepieciešams noteikt šādu pakalpojumu apmaksas kārtību un nosacījumus kā valsts šos līdzekļus atgūst. Tostarp atbildīgajām institūcijām ir jāspēj rīkoties gadījumos, kad Latvijā reģistrētās transporta kompānijas šādus pakalpojumus nevar sniegt. Lai šādu regulējumu izstrādātu, ir nepieciešams atbilstošs deleģējums Konsulārās palīdzības likumā. 

SM rosina izstrādāt grozījumus “Konsulārās palīdzības un konsulāro pakalpojumu likumā”, paredzot deleģējumu Ministru kabinetam (MK) izstrādāt noteikumus, kas nosaka lēmumu pieņemšanas kārtību un rīcību Latvijas valstspiederīgo evakuācijai vai repatriācijai ārkārtas gadījumos. Tāpat SM rosina izstrādāt grozījumus MK 2015. gada 27. janvāra noteikumos Nr. 47 "Latvijas Republikas gaisa telpas izmantošanas atļaujas piešķiršanas kārtība starptautisko publisko tiesību subjektiem”, precizējot valsts lidojumu un valsts gaisa kuģu lidojumu noteikumus. Tajā skaitā, nepieciešams definēt humanitāro un diplomātisko lidojumu saskaņošanas kārtību, precizēt tiesību aktā lietoto terminoloģiju un aktualizēt iesaistīto institūciju sadarbības kārtību. 

IZ sniegta citu ES valstu, tostarp Igaunijas un Lietuvas, pieredze.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI