DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. decembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Piešķir 14,2 miljonus eiro izdevumu kompensēšanai par dzelzceļa infrastruktūras izmantošanu pasažieru pārvadājumiem

Valdība šodien, 21. decembrī, lēma piešķirt Satiksmes ministrijai 14,2 miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai nodrošinātu normatīvajā regulējumā noteikto izdevumu kompensēšanu VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) par dzelzceļa infrastruktūras izmantošanu pasažieru pārvadājumiem.

Saskaņā ar normatīvo regulējumu, lai nodrošinātu pasažieru pārvadājumu ar dzelzceļu nepārtrauktību, valsts kompensē pasažieru pārvadājumu pa dzelzceļu izdevumus, ko sastāda pārvadātāja AS “Pasažieru vilciens” (PV) un dzelzceļa infrastruktūras nodrošinātāja LDz izdevumi saistīti ar pasažieru pārvadājumiem.

Valsts budžeta programma “Sabiedriskais transports” budžeta apakšprogramma “Finansējums dzelzceļa publiskai infrastruktūrai” nodrošina nepieciešamo finansējumu pārvadātājam PV infrastruktūras maksas segšanai. Vienlaikus pasažieru pārvadājumu pa dzelzceļu nodrošināšanai ir nepieciešams finansējums dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājam LDz infrastruktūras uzturēšanai un atjaunošanai saistībā ar pasažieru pārvadājumiem. Lai kompensētu šos izdevumus, valdība katru gadu izskata jautājumu par papildu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” vai citiem budžeta ārkārtas līdzekļiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU