DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. decembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Tieslietu ministrs J. Bordāns ar Delnas un Providus pārstāvjiem apspriedīs nepieciešamību plašāk iesaistīt sabiedrību korupcijas izskaušanā

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Trešdien, 8. decembrī, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns tiksies ar biedrības "Sabiedrība par atklātību - Delna" un sabiedriskās politikas centra Providus pārstāvjiem, lai apspriestu pašreizējo situāciju korupcijas novēršanas un apkarošanas jomā.

Sanāksmes ietvaros Delnas un Providus pārstāvji plāno arī sniegt vērtējumu par KNAB darbu pie jaunā pretkorupcijas apkarošanas plāna, nepieciešamo rīcību korupcijas izskaušanai un sabiedrības izglītošanai par korupcijas jautājumiem.

 Jau 9. decembrī J. Bordāns ir sasaucis Noziedzības novēršanas padomes Augstāko amatpersonu forumu, lai diskutētu par plašāku sabiedrības iesaisti un līdzdalību latento korupcijas noziegumu izskaušanā.

J. Bordāns norāda: “Mums nepieciešams ņemt vērā gan starptautisku pretkorupcijas organizāciju, gan sabiedriskā labuma organizāciju redzējumu par korupcijas novēršanas un apkarošanas pasākumiem, lai pieņemtu pareizus lēmumus efektīvai un operatīvai rīcībai korupcijas izskaušanā.”

Korupcijas apkarošanas jomā Tieslietu ministrija ir izstrādājusi nepieciešamos grozījumus normatīvajā regulējumā, lai skaidrotu vienu no kukuļošanas ar starpniecību veidiem, tādējādi izpildot Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) rekomendāciju. Tāpat Noziedzības novēršanas padome ir apstiprinājusi Tieslietu ministrijas izstrādāto stratēģisko rīcības plānu laika posmam no 2021. gada līdz 2026. gadam, kurā paredzēta virkne pasākumu sabiedrības līdzdalības veicināšanai korupcijas un citas latentās noziedzības apkarošanā un novēršanā.

 

Papildu informācija:

9. decembrī Starptautiskajā pretkorupcijas dienā tiek rīkota Noziedzības novēršanas padomes Augstāko amatpersonu forums, kurā plānots diskutēt par jautājumiem, kas veltīti korupcijas novēršanai un apkarošanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI