DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. novembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Liepājas pilsētas izglītības iestādēs īsteno aktivitātes psihoemocionālās labsajūtas celšanai

Publicitātes foto

Šoruden sešu Liepājas izglītības iestāžu skolēni īsteno skolas “Labbūtības ceļakarti” – psihoemocionālās labsajūtas celšanas plānu, tādējādi piedaloties Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) administrētā projektu konkursā “Atbalsts psihoemocionālās veselības veicināšanas pasākumiem skolās Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai”. Projekts norisinās visā Latvijā,  kopumā 122 izglītības iestādēs.

Projekta galvenais mērķis ir nostiprināt jauniešu psihoemocionālo un pilsoniskās līdzdalības kompetenci un uzlabot pusaudžu un jauniešu labbūtību, iesaistot viņus jaunās ārpusstundu aktivitātēs, tādējādi veicot savstarpējo komunikāciju un saliedētību.

Projektā piedalās sešas Liepājas vispārizglītojošās izglītības iestādes - Liepājas Valsts 1.ģimnāzija, Liepājas Liedaga vidusskola, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskola, Liepājas Raiņa 6.vidusskola, Liepājas 8.vidusskola un J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskola.

Lai celtu skolas kopienas psihoemocionālo labbūtību, izglītības iestāžu pašpārvaldes līdz 2021.gada nogalei organizē dažādas tematiskās mācības par mentālo veselību un emocionālo labsajūtu, komunikāciju un saskarsmi, lēmumu pieņemšanu  un savu karjeras mērķu izvirzīšanu.  Tiks rīkotas dažādas āra aktivitātes un spēles, tematiski vakari un diskusijas. Tāpat jaunieši veidos podkāstus, izglītojošas infografikas un apgleznos skolas sienas ar pozitīviem vēstījumiem, labiekārtojot telpas. Pašpārvalžu  jaunieši organizēs pasākumus, kas balstīsies uz jauniešu vēlmēm un vajadzībām. Jaunieši aktīvi iesaistīsies skolas dzīvē un ar dažādiem izglītības iestāžu pasākumiem tiks palielināta viņu sociālā aktivitāte, veicināta pusaudžu un jauniešu motivācija un gribasspēks darboties, kā arī tiks uzlabota savstarpējā komunikācija, jauniešu saskarsmes kultūra un prasme sadarboties, kā arī tiks veicināta atbildības sajūta un nostiprināta jauniešu piederība skolai.

Projekts “Atbalsts psihoemocionālās veselības veicināšanas pasākumiem skolās Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai” norisinās vairākos posmos. Augustā visos Latvijas reģionos pašpārvalžu komandas trīs dienu klātienes mācībās apguva zināšanas par psihoemocionālo veselību, vienaudžu atbalsta formām, iniciatīvas attīstīšanu un pārmaiņu vadību, kā arī izstrādāja savas skolas “Labbūtības ceļakarti”. Septembrī jauniešu līderi kopā ar atbalsta personām-skolotājiem piedalījās vienas dienas tiešsaistes mācībās par projektu iesniegšanu.

Aktivitātes skolas kopienas labbūtības veicināšanai, mazinot Covid-19 pandēmijas radītās sekas,  īstenos 27 skolas no Vidzemes, 26 no Kurzemes, 23 – Latgales, 19 – Rīgas, 16 – Pierīgas un 12 Zemgales novada skolas. Kopējais projektiem piešķirtais finansējums ir 121657,86 eiro, no tā Liepājas skolām 5989,36 eiro.

Projekts “Atbalsts psihoemocionālās veselības veicināšanas pasākumiem skolās Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai” notiek Jaunatnes politikas valsts programmas 2021. – 2023.gadam ietvaros. Projekta mērķis ir stiprināt pašpārvaldēs esošo jauniešu un atbalsta personu–skolotāju kompetenci psihoemocionālās veselības, vienaudžu atbalsta, iniciatīvas un pārmaiņu vadības jautājumos. Projektu konkursa kopējais finansējums ir 372 000 eiro. Jauniešu iniciatīvu projektu “Labbūtības ceļakarte” skolā īstenošanai kopējais finansējums – 121657,86 eiro. Detalizētākā informācija par projektu ir pieejama tīmekļa vietnē www.jaunatne.gov.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU