DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. novembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

IeVP: Pieaug vakcinācijas aptvere gan nodarbināto, gan ieslodzīto vidū

Informējam, ka uz 2021.gada 4.novembri Ieslodzījuma vietu pārvaldē ir vakcinēti 94% nodarbināto.

Informējam, ka uz 2021.gada 4.novembri Ieslodzījuma vietu pārvaldē ir vakcinēti 94% nodarbināto.

Savukārt, ieslodzīto personu vakcinācijas aptvere uz šodienu ir sasniegusi 57%. Ieslodzīto vakcināciju veic ieslodzījuma vietu ārstniecības personāls. Vakcīnu saņem tās ieslodzītās personas, kuras ir piekritušas vakcinācijai.

Norādām, ka gan nodarbināto, gan ieslodzīto personu vakcinācija ir īpaši svarīga, jo Covid-19 infekcijas izplatības dēļ ieslodzījuma vietas ir būtiska riska zona, ņemot vērā ieslodzījuma vietu infrastruktūru un ieslodzījuma izpildes īpatnības.

Lai mazinātu Covid-19 infekcijas izplatīšanās draudus, visās ieslodzījuma vietās atbilstoši Slimības profilakses kontroles centra norādījumiem tiek veikta ieslodzīto rutīnas testēšana, kontaktpersonu apzināšana un stingru epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošana.

Šobrīd karantīna ir izsludināta Rīgas Centrālcietumā, Iļģuciema cietumā, Olaines cietumā un Valmieras cietumā.

Ieslodzītie ar Covid-19 infekciju bez simptomiem vai vieglu slimības gaitu tiek izolēti ieslodzījuma vietās atsevišķās karantīnas zonās. Savukārt uz Olaines cietumā Latvijas cietumu slimnīcas izveidoto Covid-19 nodaļu tiek pārvesti ieslodzītie Covid-19 smagas vai vidēji smagas saslimšanas gadījumā.

Papildu informācija:

Pamatojoties uz Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma 38.panta pirmo un trešo daļu, ar Ieslodzījuma vietu pārvaldes rīkojumu visās ieslodzījuma vietās no 2021.gada 20.oktobra līdz 15.novembrim ir noteiktas stingrākas epidemioloģiskās drošības prasības (tai skaitā arī satikšanās ierobežojumi) atbilstoši situācijai valstī: https://www.ievp.gov.lv/lv/jaunums/ieslodzijuma-vietas-noteiktas-stingrakas-epidemiologiskas-drosibas-prasibas

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, līdz 28. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU