DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents ANO konferencē Glāzgovā aicinās pieņemt skaidru rīcības plānu klimata mērķu sasniegšanai

Valsts prezidents Egils Levits 1.–2. novembrī Apvienotajā Karalistē, Glāzgovā piedalīsies ANO Vispārējās Konvencijas par klimata pārmaiņām konferences 26. sesijas (COP26) atklāšanā.

Valsts prezidents savā uzrunā Pasaules līderu samitā aicinās dalībvalstis nekavēties un mērķtiecīgāk plānot un ieviest pasākumus, kas ļautu savlaicīgi izpildīt Parīzes nolīgumā paredzētās saistības. E. Levits uzsvērs zinātniski pamatoto nepieciešamību vēl ambiciozākiem klimata mērķiem un aicinās dalībvalstis no vārdiem pāriet uz darbiem kā globālā, tā nacionālā un individuālā līmenī.

COP26 laikā Valsts prezidentam paredzētas arī vairākas divpusējas tikšanās.

Par COP26:

No 31. oktobra līdz 12. novembrim Apvienotajā Karalistē, Glāzgovā notiek ANO Vispārējās Konvencijas par klimata pārmaiņām konferences 26. sesija (COP26). COP26 pulcē ANO Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām (UNFCCC) 197 puses, starp tām – Eiropas Savienība (ES) un visas ES dalībvalstis. Konferenci rīko Apvienotā Karaliste, kas ir COP26 prezidentvalsts partnerībā ar Itāliju. Sākotnēji COP26 bija paredzēta 2020. gadā, bet Covid-19 pandēmijas dēļ tā tika atlikta par vienu gadu.

COP26 tiks izskatīts progress Parīzes nolīgumā paredzēto saistību izpildē, proti, saistībā ar mērķi ierobežot globālo sasilšanu, lai tā būtu būtiski mazāka par 2° C salīdzinājumā ar pirmsindustriālo līmeni, kā arī turpināt centienus to ierobežot līdz 1,5º C. Ņemot vērā Klimata pārmaiņu starpvaldību padomes pēdējo ziņojumu, globālā rīcība joprojām nav pietiekama, lai īstenotu 2015. gada decembrī pieņemtā Parīzes nolīguma mērķus. COP26 laikā valstis ar mazāk ambicioziem plāniem klimata pārmaiņu jomā tiks aicinātas nospraust un īstenot ambiciozākus mērķus.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU