DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

CSP papildina karti par vakcinētajiem tautību un vecuma grupu dalījumā

Centrālā statistikas pārvalde papildinājusi pilnībā pret Covid-19 vakcinēto Latvijas iedzīvotāju datus un karti par vakcinēto īpatsvaru tautību un vecuma grupu dalījumā. Dati pieejami par reģioniem, novadiem, pagastiem un pilsētām, kā arī Rīgas apkaimēm. Pilnībā vakcinētās personas statuss noteikts pēc stāvokļa 01.11.2021., t.i. vakcinācijas kursu personas bija pabeigušas līdz 18.10.2021.

Visaugstākais vakcinēto īpatsvars starp republikas pilsētām ir Valmierā – 57 %, kur rādītājs būtiski neatšķiras starp tautībām – vakcinēti 58 % latviešu un 52 % cittautiešu. Otrs augstākais vakcinēto īpatsvars ir Jūrmalā – 52 %, ar lielāku atšķirību starp vakcinētajiem latviešiem (58 %) un citu tautību pārstāvjiem (45 %). Trešajā vietā ir galvaspilsēta ar 51 % pilnībā vakcinēto rīdzinieku un Jūrmalai līdzīgu atšķirību starp tautībām (59 % latviešu un 44 % citu tautību iedzīvotāju).

Latvijas vidējam rādītājam – pilnībā vakcinēti 48 % visas valsts iedzīvotāju (52 % latviešu un 42 % citu tautību) –atbilst situācija Jelgavā un Liepājā. Zemāks īpatsvars par vidējo valstī ir Ventspilī (45 %), Daugavpilī (40 %), Jēkabpilī (39 %). Viszemākais vakcinācijas līmenis ir Rēzeknē – 37 %, kur vakcinēti 41 % latviešu un 33 % citu tautību iedzīvotāju.

No visām republikas pilsētām latviešu vidū visaugstākais vakcinācijas līmenis ir Rīgā – 59 %. Rīgas apkaimēs visaugstākais tas ir Beberbeķos un Ķīpsalā – sasniedz 70 %. Visās vecuma grupās, sākot no 12 gadiem, vakcinēto latviešu īpatsvars galvaspilsētā pārsniedz 60 %.

Pilnībā pret Covid-19 vakcinēto iedzīvotāju īpatsvars republikas pilsētās tautību dalījumā 01.11.2021.
(% no pastāvīgajiem iedzīvotājiem gada sākumā)

Skatīt oficiālās statistikas portālā RIG101

Vakcinēto skolēnu 12–19 gadu vecumā īpatsvars valstī ir 44 %. Republikas pilsētās visaugstākais šīs vecuma grupas vakcinēto īpatsvars ir Valmierā (53 %), seko galvaspilsēta (50 %), Jūrmala (48 %), Jelgava (47 %), Liepāja (42 %), Jēkabpils (36 %), Ventspils (35 %), Daugavpils (30 %) un Rēzekne (29 %).

Pilnībā pret Covid-19 vakcinēto skolēnu 12–19 gadu vecumā īpatsvars republikas pilsētās tautību dalījumā 01.11.2021.
(% no 12–19 gadu vecuma grupas gada sākumā)

Skatīt oficiālās statistikas portālā RIG101

Vakcinēto skolēnu 12–19 gadu vecumā īpatsvars atsevišķos pagastos pārsniedz 70 % (Veclaicenes, Zvārtavas, Klintaines). Salīdzinoši augsts šīs vecuma grupas vakcinācijas līmenis ir pagastos ap Rīgu.

Zems – 10 % vai zemāks – skolas vecuma bērnu vakcinācijas līmenis ir 18 pierobežas pagastos Latgalē – Aizkalnes, Biķernieku, Čornajas, Kastuļinas, Kupravas, Ķepovas, Lauderu, Lazdulejas, Mērdzenes, Pildas, Pureņu, Rikavas, Robežnieku, Silajāņu, Silmalas, Sokolku, Vārkavas, Vīpes.

Dati publicēti oficiālās statistikas portālā tabulu un interaktīvu karšu veidā par situāciju kopš šī gada marta. Dati tiek atjaunoti atbilstoši situācijai katra mēneša sākumā. CSP saņemtos datus par vakcinētajiem analizē saskaņā ar CSP novērtēto iedzīvotāju skaitu Latvijā.

Par pilnībā vakcinētiem uzskatīti tie iedzīvotāji, kuriem pagājušas 14 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas vai arī vienas vakcīnas devas  180 dienu laikā pēc laboratoriski apstiprināta pozitīva Covid-19 testa. Vakcinēto skaita un īpatsvara aprēķinā netiek iekļautas personas, kas 2021. gada sākumā pēc CSP datiem nebija Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji, un mirušās personas no 2021. gada sākuma.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU