DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Tiesībsargs rīkos diskusiju “Tiesas pieejamība cilvēkiem ar invaliditāti”

Trešdien, 13. oktobrī, plkst. 14.00–16.00 tiesībsargs rīkos diskusiju “Tiesas pieejamība cilvēkiem ar invaliditāti”. Diskusijas mērķis ir noskaidrot, kāda ir esošā situācija Latvijā attiecībā uz tiesas pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti, tai skaitā Covid-19 pandēmijas apstākļos, un kā valstī sekmējas ar minēto tiesību īstenošanu praksē.

Diskusija notiks tiešsaistē un būs vērojama Tiesībsarga biroja Facebook kontā: https://www.facebook.com/events/401703301327985

Diskusijas dalībnieki

Diskusijā piedalīsies tiesībsarga vietniece, Tiesībsarga biroja Pilsonisko un politisko tiesību nodaļas vadītāja Ineta Piļāne, Tiesībsarga biroja Pilsonisko un politisko tiesību nodaļas vadītājas vietniece Gundega Bruņeniece, Tieslietu ministrijas Civiltiesību departamenta direktore Dagnija Palčevska, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas priekšsēdētāja Iveta Krēvica, Juridiskās palīdzības administrācijas Juridiskās palīdzības nodrošinājuma nodaļas vadītāja, direktora vietniece Jeļena Bārbale, Invalīdu un viņu draugu apvienības “APEIRONS” valdes loceklis Ivars Balodis, biedrības “Resursu centrs cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem „ZELDA”” direktore Ieva Leimane-Veldmeijere, Latvijas Neredzīgo biedrības vadītāja Svetlana Sproģe un Latvijas Nedzirdīgo savienības viceprezidente Brigita Lazda.

Diskusijas tematika

Diskusijā plānots pārrunāt jautājumus, kas skar ANO Konvencijas par cilvēku ar invaliditāti tiesībām nostiprināto prasību – nodrošināt efektīvu tiesas pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti vienlīdzīgi ar citiem un īpašu uzmanību veltīt 2020. gada ANO starptautiskajos principos un pamatnostādnēs par tiesas pieejamību personām ar invaliditāti noteiktajām vērtībām. Vienlaikus diskusijā plānots noskaidrot, kā Latvijā praksē tiek īstenota tiesas pieejamība cilvēkiem ar invaliditāti un vai šo jomu praktiķi saskata iespējamu problemātiku minēto tiesību efektīvā īstenošanā.

1 Satversmes 92. pantā

2 ANO Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām 13. panta 1. punkts

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU