DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

KP: Ierobežojumiem tirdzniecības nozarē jābūt vienlīdzīgiem attiecībā uz jebkuru tirgus dalībnieku

Konkurences padome (KP) atbalsta nepieciešamību ieviest pasākumus, kas ierobežotu Covid-19 vīrusa izplatību. Taču vienlaikus, KP aicina Ministru kabinetu, lemjot par ierobežojumiem tirdzniecības nozarē, ieviest tādus noteikumus, kas būtu vienlīdzīgi pret visiem tirgus dalībniekiem, vienlaikus neveicinātu ekonomikas lejupslīdi un neradītu negatīvas sekas uz konkurenci ilgtermiņā.

Lai samazinātu ekonomikas lejupslīdes riskus mazumtirdzniecības un ar to saistītajā tirdzniecības telpu nomas nozarē, kā arī lai nodrošinātu iedzīvotājiem iespēju iegādāties tiem nepieciešamās preces klātienē tirdzniecības vietās, KP aicina Ministru kabinetu, lemjot par ierobežojumu noteikšanu, dot priekšroku tādu ierobežojumu iespējamai pastiprināšanai tirdzniecībai telpās, kas ir saistīti ar kopējā pieļaujamā apmeklētāju skaita noteikšanu tirdzniecības vietās un telpu platības noteikšanu uz vienu apmeklētāju, kā arī apmeklētāju pulcēšanās un distances ievērošanas kontroli pie tirdzniecības vietām, tādējādi iespējami nodrošinot mazāku savstarpējo kontaktu esamību starp iedzīvotājiem.

Vienlīdzīgu apstākļu esamība visiem nozares komersantiem, ir būtisks faktors veselīgas konkurences attīstībai. Tādējādi KP aicina vērtēt iespēju, ievērojot epidemioloģisko situāciju, neieviest ierobežojumus, kas atļautu tirgot tikai noteiktu grupu preces, iedalītu tirdzniecības vietas primārajās un sekundārajās tirdzniecības vietās, vai grupētu tās pēc platības, atrašanās vietas tirdzniecības centrā vai ārpus tā, vai citiem šāda veida kritērijiem.

KP priekšsēdētājs Juris Gaiķis: “Ierobežojumiem, ja tādi tiek noteikti, ir jābūt iespējami vienlīdzīgiem attiecībā uz jebkuru tirgus dalībnieku, neatkarīgi no tā izvēlētās tirdzniecības vietas, tirgoto preču kategorijas, tirdzniecības centra platības un citiem faktoriem, lai pēc iespējas nodrošinātu komersantu darbību, ja tie spēj izpildīt drošai tirdzniecībai noteiktās epidemioloģiskās prasības.”

Tāpat KP lūdz Ministru kabinetu rūpīgi vērtēt iespējamos plānotos ierobežojumus pircējiem, apsverot, vai atsevišķu mazumtirdzniecības vietu darbība “zaļajā” darbības režīmā kopumā provizoriski varētu uzlabot epidemioloģisko situāciju valstī.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU