DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. septembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma

Ekonomisko lietu tiesas tiesnešu mācības Augstākajā tiesā

23. septembrī Augstākajā tiesā notika Latvijas Tiesnešu mācību centra rīkotas mācības Ekonomisko lietu tiesas tiesnešiem “Tiesas procesa izspēles senatoru vadībā”. Mācības vadīja senatores Veronika Krūmiņa un Dzintra Balta.

Prasmīga tiesas procesa vadīšana ir viens no instrumentiem, kas palīdz vispusīgi izzināt lietas apstākļus un sekmīgi atrisināt lietu. Ar tiesas procesa starpniecību notiek tiesas komunikācija ar lietas dalībniekiem un sabiedrību. Šajās mācībās tiesneši papildināja savas iemaņas un prasmes profesionālā, cieņpilnā un kvalitatīvā tiesas sēdes vadīšanā, dalījās savā pieredzē un uzklausīja senatoru ieteikumus un padomus.

Gatavojoties tiesneša amata pienākumu uzsākšanai, Ekonomisko lietu tiesas tiesneši pieredzējušu kolēģu vadībā jau piedalījās līdzīgās Latvijas Tiesnešu mācību centra rīkotās tiesas procesa izspēlēs gan civilprocesā, gan kriminālprocesā. Tomēr atšķirībā no iepriekšējām mācībām šajā reizē jaunie tiesneši jau ir guvuši savu pirmo, prakstisko pieredzi tiesas sēžu vadīšanā, un tāpēc mācībās piedalījās jau ar citu skatījumu un jautājumiem par tiesas lomu un procesa vadību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU