DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. septembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Inese Voika: Latvijai un Tanzānijai ir labas iespējas stiprināt parlamentāro sadarbību

FOTO: Ieva Ābele, Saeima

Latvijai un Tanzānijai ir labas iespējas stiprināt parlamentāro sadarbību. Parlamentārais dialogs var palīdzēt attīstīt plašākus kontaktus arī citās jomās, sacīja Saeimas sekretāra biedre Inese Voika, trešdien, 15.septembrī, attālināti tiekoties ar Tanzānijas Apvienotās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Villibrodu Pīteru Slā (Willibrod Peter Slaa).

Kā sacīja Saeimas sekretāra biedre, esam ieinteresēti aktivizēt sadarbību ar Āfriku, un labas perspektīvas paver informācijas un komunikācijas tehnoloģiju sektors. Vēstnieks izcēla straujo informācijas un tehnoloģiju attīstību Baltijas valstīs, paužot interesi ciešākai sadarbībai.

I.Voika akcentēja, ka Saeima bija viens no pirmajiem parlamentiem pasaulē, kas, reaģējot uz Covid-19 radītajiem izaicinājumiem, bija gatavs pilnībā pāriet uz darbu attālinātā režīmā. Vēstnieks atzīmēja, ka pandēmija nesusi izmaiņas arī Tanzānijas parlamenta darbā, liekot meklēt inovatīvus risinājumus. Vēstnieks akcentēja, ka Tanzānijā šobrīd ir viens no tehnoloģiski attīstītākajiem parlamentiem Austrumāfrikā, kā arī atzinīgi vērtēja Latvijas parlamenta gatavību dalīties savā pieredzē.

Pārrunājot Covid-19 nestos izaicinājumus, Saeimas sekretāra biedre uzsvēra, ka pandēmija rosinājusi izmaiņas darba organizācijā visā sabiedrībā, ļaujot apgūt to, kā efektīvāk strādāt attālināti, tai skaitā paverot iespējas arī ciešākai parlamentārajai sadarbībai ar ģeogrāfiski attālākām valstīm.

Saeimas sekretāra biedre un vēstnieks pārrunāja arī iespējas attīstīt tūrismu, tiklīdz epidemioloģiskā situācija to atļaus.

Puses pārsprieda sadarbību starptautiskajās organizācijās. I.Voika akcentēja, ka pēdējo gadu notikumi reģionā ļāvuši Latvijai gūt būtisku pieredzi starptautiskās drošības stiprināšanā, ko Latvija gatava izmantot, darbojoties Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padomē. Latvija kandidē ANO Drošības padomes vēlēšanās 2025.gadā. Savukārt vēstnieks uzsvēra, ka pēdējo gadu darbs ANO Drošības padomē liecina, ka arī nelielām valstīm var būt ļoti spēcīga balss starptautiskā līmenī.

Vēstnieks rezidē Stokholmā, Zviedrijā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU