DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. septembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Mantojuma dienu atklāšana

Neparastā Rīgas vietā, vēsturiskajā tramvaju depo Tipogrāfijas ielā 1, 16.septembrī tiks atklātas ikgadējās Eiropas kultūras mantojuma dienas, ko Latvijā organizē Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde. Šogad tās pievērš uzmanību tēmai “Transports” un tā attīstības ietekmei uz materiālo mantojumu. Daudzveidīgi, pārsteidzoši un ar radošu prieku apmeklētājiem tiks piedāvāti teju 100 objekti visā Latvijā.

Mantojums kā ceļš, tilts, pārceltuve un lidlauks, mantojums kā tehniskās un mākslinieciskās domas apvienojums, mantojums kā bijušā novērtējums un virzība uz priekšu, kā stacija, uzgaidāmā zāle un ceļojuma adrenalīns – tieši tas no 17. līdz 19.septembrim būs skatāms vietās, virs kurām uzvilkts mantojuma dienu zili dzeltenais karogs. Pasākumi notiek teju visos objektos, ar to pilnu programmu var iepazīties: https://www.nkmp.gov.lv/lv/notikums/eiropas-kulturas-mantojuma-dienas-2021?date=0 vai pie lokālo pasākumu organizētājiem. Tie aptver gan izstādes, koncertus, lekcijas, meistardarbnīcas, gan velo braucienus, orientēšanās spēles, pārgājienus u.c. fiziskas aktivitātes brīvā dabā.

Eiropas kultūras mantojuma dienas (EKMD) aizsākās 1985. gadā pēc Eiropas Padomes iniciatīvas. To mērķis ir sekmēt Eiropas iedzīvotāju izpratni par Eiropas kultūras bagātību un daudzveidību, radīt lepnumu par savu valstu materiālo kultūru, padarīt to vairāk pieejamu. Šobrīd EKMD norisinās nu jau 50 valstīs, pulcējot 30 miljonu apmeklētāju. Katru gadu tiek izvēlēts cits temats un organizēti kultūras pasākumi, lai izceltu vietējās tradīcijas, arhitektūru un mākslas darbus. Kultūras mantojums palīdz apvienot eiropiešus, neatkarīgi no viņu kultūras tradīcijām, valodas vai reliģiskās pārliecības. Latvija EKMD piedalās jau no 1995.gada, un pasākums katru gadu raisa arvien lielāku sabiedrības interesi. Nu jau otro gadu pastiprinātu uzmanību pašmāju objektiem veicina arī pandēmijas situācija, kas liek īpaši novērtēt savas valsts materiālo mantojumu – atklājam Latviju no jauna! Būtiski, ka pasākuma laikā ir pieejami arī tādi objekti, kas citādi ir apmeklētājiem slēgti un lielākā daļa pasākumu ir bez maksas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU