DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. septembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība
1
1

IDB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret kādu no valsts austrumu robežas izbūvē iesaistītajiem uzņēmējiem

Pabeidzot pirmstiesas izmeklēšanu vienā no uzsāktajiem kriminālprocesiem, kas saistīti ar valsts austrumu robežas izbūvi, Iekšējās drošības birojs ir nosūtījis Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālprocesu, ierosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret kādu uzņēmēju par robežas izbūves procesā izcirstās koksnes zādzību, valsts budžetam nodarot kaitējumu vairāk nekā 180 tūkstošu eiro apmērā.

Iekšējās drošības biroja veiktajā izmeklēšanā iegūti pierādījumi tam, ka apakšuzņēmējs, kurš bija noslēdzis līgumu par mežizstrādes darbu izpildi ar uzņēmumu, kas veica valsts robežas joslas infrastruktūras izbūvi gar Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas robežu, pretlikumīgi piesavinājās robežas izbūves procesā izcirstos kokus 3656 m3 apjomā. Nozagto koksni apakšuzņēmējs realizēja dažādiem uzņēmumiem, valstij radot mantisku zaudējumu vairāk nekā 180 tūkstošu eiro apmērā.

Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks: “Ar valsts austrumu robežas izbūvi saistītie jautājumi un pat skandāli ir sabiedrības uzmanības lokā jau vairāk nekā divus gadus, un šis ir kārtējais ar pretlikumībām austrumu robežas izbūvē saistītais kriminālprocess, kurš ir nodots kriminālvajāšanas uzsākšanai. Līdz šim Iekšējās drošības birojs ir noslēdzis pirmstiesas izmeklēšanu un rosinājis prokuratūru uzsākt kriminālvajāšanu jau trijos ar Latvijas – Krievijas robežas izbūvi un tehnisko aprīkošanu saistītos kriminālprocesos, un vēl vienā vērienīgā ar robežas izbūvi saistītā kriminālprocesā turpinās intensīvs darbs pie pierādījumu bāzes apkopošanas”.

Par apakšuzņēmēja iespējami izdarīto noziedzīgo nodarījumu - zādzību, ja tā izdarīta lielā apmērā prokuratūrai ierosināts uzsākt kriminālvajāšanu pēc Krimināllikuma 175.panta ceturtās daļas.

Iekšējās drošības birojs 2021. gada pirmajā pusgadā ir uzsācis 24 kriminālprocesus, kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nodevis 21 kriminālprocesu pret 51 personu, t.sk. 33 Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs nodarbinātajiem, un šo kriminālprocesu ietvaros ir atklāts 71 noziedzīgs nodarījums.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU