DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Patērētāju drošības nolūkos no pārtikas aprites tiek izņemti produkti, kuros izmantota piesārņota pārtikas izejviela

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), saņemot informāciju Eiropas Savienības Ātrās brīdināšanas sistēmā (RASFF) par pārtikas izejvielas - ceratoniju pupiņu sveķu (E410) piesārņojumu ar etilēna oksīdu, ir apzinājis pārtikas ražošanas uzņēmumus un produktus, kuru ražošanā izmantotas minētā izejviela.

Lai arī izmantotās piesārņotās izejvielas daudzums pārtikas produktos ir niecīgs, pārtikas drošuma un piesardzības nolūkos Latvijā iepriekš minēto izejvielu saturošie produkti tiek atsaukti no tirgus.

Tāpat ņemot vērā to, ka piesārņotās izejvielas partijas un no tām saražotie produkti ir identificēti, pārējie Latvijā ražotie produkti, kas satur ceratoniju pupiņu sveķus (E410), ir droši lietojami pārtikā.

Ceratoniju pupiņu sveķus jeb baltās akācijas sveķus (E410) pārtikā izmanto kā tekstūras uzlabotāju, stabilizētāju, recinātāju un biezinātāju, dažādu pārtikas produktu ražošanā, tostarp gaļas produktos, saldējumos, u.c. pārtikas produktos. Etilēnoksīdu kā pesticīdu un fumigantu lauksaimniecībā izmanto trešajās valstīs augu slimību, kaitēkļu un augkopības produkcijai kaitīgu organismu iznīcināšanai, bet Eiropas Savienībā tā lietošana ir aizliegta.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU