DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. maijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

LPS aicina piedalīties “Zaļās dienas” starptautiskos vebināros par klimatu, inovācijām un kultūru

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Rīt, 12. maijā, Latvijas Pašvaldību savienībā (LPS) attālināti norisināsies “Zaļā diena” jeb trīs LPS rīkotie starptautiskie vebināri, kas būs veltīti patlaban ļoti aktuāliem jautājumiem – klimata pārmaiņām, energoefektivitātei, inovācijām, kultūrai un iedzīvotāju iesaistīšanai.

Šajā dienā plkst. 14–16 skatītāji un klausītāji tiks provocēti ar jautājumu “Tehnoloģijas ir atbilde, bet kāds bija jautājums?”, kad kopā ar Eiropas Komisijas, ANO, Latvijas, Beļģijas, Somijas, Lietuvas, Gruzijas pārstāvjiem, pašvaldību politiķiem, arhitektiem un inovāciju ekspertiem domāsim par to, cik zaļš ir zaļš, vai tiešām energoefektivitātes mērķus nav reāli sasniegt un kā kopīgi varam padarīt mūsu pašvaldības skaistākas, ilgtspējīgākas un iekļaujošākas. Vebināru atklās LPS priekšsēdis, Eiropas Reģionu komitejas Austrumu partnerības reģionālo un vietējo pašvaldību konferences (CORLEAP) loceklis Gints Kaminskis un Lietuvas Pašvaldību asociācijas prezidents, Eiropas Mēru pakta vēstnieks no Lietuvas Mindaugs Sinkevičs. Diskusijas vadīs Vidzemes Augstskolas asociētais profesors, Dr. geogr. Andris Klepers. Šajā vebinārā piedalīsies arī Kuldīgas novada domes inovāciju un tūrisma eksperts Artis Gustovskis, kurš pastāstīs par zaļo “Ielu mākslas festivālu” Kuldīgā jaunās Eiropas Bauhaus iniciatīvas kontekstā.

Plkst. 11:30–13:00 Eiropas Mēru pakta nacionālais vēstnieks no Latvijas, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš aicinās iepazīt jauno Mēru paktu vebinārā “Mūsu visu zeme: Mēru pakts godīgākai, klimatam nekaitīgai Eiropai”. Tajā docente no Viļņas Gedimina tehniskās universitātes atklās akadēmisko skatījumu par to, kas notiks, ja mēs nogaidīsim vēl un vilcināsimies ar rīcību klimata noturības veicināšanai. Savukārt Eiropas Komisijas pārstāve pastāstīs, vai jau esam “gatavi 55” jeb jaunajam Eiropas politiskajam ietvaram klimata un enerģētikas jomā. Šis vebinārs arī būs lieliska iespēja uzzināt, kā citas pašvaldības Latvijā, Igaunijā un Beļģijā risina ēku renovēšanu, veido klimata rīcības plānus un veicina klimatneitrālu ekonomiku. Vebināra moderatore būs LPS padomniece vides aizsardzības jautājumos Sandra Bērziņa. Pieredzē ar iedvesmas stāstiem “zaļākai” nākotnei dalīsies Smiltenes novada domes Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ieva Dille un Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens.

Savukārt to pilsētu un novadu pārstāvji, kuros jau dzīvo vai drīzumā dzīvos vismaz 20 000 iedzīvotāju, plkst. 10:30–11:15 aicināti pievienoties vebināram par Zaļo pilsētu vienošanos. Tā ir Eiropas Komisijas jaunā iniciatīva pašvaldībām, kas vēlas iesaistīties zaļākas un veselīgākas nākotnes veidošanā iedzīvotājiem, gādājot par gaisa un ūdens kvalitāti, aprites ekonomiku jeb atkritumu apsaimniekošanu, trokšņa samazināšanu pilsētās un bioloģisko daudzveidību. Šajā vebinārā Eiropas Komisijas, Eiropas Pašvaldību un reģionu padomes un Turku pilsētas pārstāvji piedāvās ieskatu, ko īsti nozīmē jaunā Zaļo pilsētu vienošanās un dalība tajā.

LPS “Zaļās dienas” vebināros varēs piedalīties Zoom platformā.

Pasākumi norisināsies latviešu valodā ar sinhrono tulkojumu angliski, lietuviski un krieviski.

Papildu informācija par katru pasākumu pielikumā pievienotajās vebināru darba kārtībās un LPS mājaslapā.

“Zaļās dienas” pasākumus Latvijas Pašvaldību savienība rīko sadarbībā ar Eiropas Pašvaldību un reģionu padomi, PLATFORMU, Lietuvas Pašvaldību asociāciju un Eiropas Mēru pakta biroju un ar Eiropas Reģionu komitejas atbalstu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU