DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

K. Gerhards: ES Kopējās lauksaimniecības un klimata nosacījumiem ir jābūt pārdomātiem

Piektdien, 30. aprīlī, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards tiešsaistē tikās ar jaunajiem Baltijas valstu lauksaimniecības ministriem - Igaunijas lauku lietu ministru Urmasu Krūzi (Urmas Kruuse) un Lietuvas zemkopības ministru Kestuti Navicku (Kęstutis Navickas), lai pārrunātu visām trim valstīm aktuālos nozares jautājumus.

Diskutējot par ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) nākotni, Baltijas valstu ministri atzīmēja, ka ļoti svarīgi ir savlaikus vienoties par KLP regulām. Vienošanās par to, kādi un cik daudzi pasākumi Latvijas lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem būs jāpilda, lai Eiropas Savienībā tiktu sasniegti ambiciozie Zaļā kursa mērķi, ir prioritārs jautājums.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards: “Lauksaimniekiem būs daudz obligātu vides un klimata prasību. Latvijas lauksaimniekiem ES tiešie maksājumi pašlaik ir par 20 procentiem zemāki nekā vidēji Eiropas Savienībā. Ja no šiem maksājumiem jānoņem vēl 20 procenti, kas novirzāmi ekoshēmām, pastāv risks, ka Latvija nespēs lauksaimniekiem nodrošināt pat šībrīža pamatienākumu atbalsta līmeni. Latvijai šāda pieeja nav atbalstāma, lauksaimniecības un klimata nosacījumiem ir jābūt pārdomātiem un visām dalībvalstīm, arī Baltijas valstīm pieņemamiem.”

Domu apmaiņā par ES stratēģijas “No lauka līdz galdam” ieviešanu Baltijas valstu ministri apmainījās ar viedokļiem par nozīmīgākajiem EK ierosinājumiem un galvenajiem izaicinājumiem, ar ko būs valstīm jārēķinās, ieviešot dzīvē izvirzītos mērķus. 

Runājot par atbalstu lauku ekonomikas atdzīvināšanai pēc sekām, ko radījis Covid-19 uzliesmojums, Baltijas valstu lauksaimniecības un pārtikas sektors ticis atbalstīts ar dažāda veida pasākumiem, tai skaitā finanšu līdzekļiem, lai lauku uzņēmējdarbība varētu pārdzīvot izteikti nelabvēlīgo tirgus situāciju. Pagājušajā gadā Latvija šajā sektorā iepludināja ievērojamus naudas līdzekļus, īpaši piensaimniecībā un lopkopībā, ļaujot lauku uzņēmējiem turpināt nozīmīgo darbu valsts apgādē ar pārtiku. Atbalsts turpinās arī šajā gadā, tostarp ES tiešmaksājumu avansa maksājumu veidā, ar garantijām un aizņēmumiem lauku uzņēmējiem un kooperācijas veicināšanas pasākumiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU