DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Apstiprina valsts budžeta mērķdotācijas sadalījumu ne pašvaldību dibināto kolektīvu vadītāju darba samaksai

FOTO: Publicitātes foto

Otrdien, 20. aprīlī, Ministru kabinetā apstiprināts rīkojums par valsts budžeta mērķdotācijas sadalījumu 2021. gadam to māksliniecisko kolektīvu vadītāju darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, kuru dibinātāji nav pašvaldības.

Valsts budžeta mērķdotācija 116 151 euro apmērā šogad sadalīta 168 kolektīviem, kuru dibinātāji nav pašvaldības: 112 kolektīviem G1 grupā (koprepertuāra kolektīvi, kas noteikti Dziesmu un deju svētku likumā – kori, tautas deju kolektīvi, kokļu mūzikas ansambļi un pūtēju orķestri) un 56 kolektīviem G2 grupā (pārējie kolektīvi, kas arī noteikti Dziesmu un deju svētku likumā – folkloras kopas, etnogrāfiskie ansambļi, tautas mūzikas grupas, tautas lietišķās mākslas studijas, amatierteātri un vokālie ansambļi).

Valsts budžeta mērķdotācijas sadalījums apstiprināts saskaņā ar 2015. gada 28. jūlija MK noteikumiem Nr. 440 "Kārtība, kādā tiek sadalīta valsts budžeta mērķdotācija to māksliniecisko kolektīvu vadītāju darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, kuru dibinātāji nav pašvaldības".

Mērķdotācija māksliniecisko kolektīvu dibinātājiem tiek piešķirta tiem kolektīviem, kuri darbojas vismaz divus gadus, apgūst kārtējiem Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētkiem noteikto repertuāru, vismaz reizi gadā ir piedalījušies repertuāra pārbaudes skatēs, konkursos vai izstādēs un vismaz reizi gadā ir piedalījušies Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotajos Dziesmu un deju svētku starplaika pasākumos.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU