DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. janvārī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

S. Purgaile ar Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā biedriem pārrunā finanšu nozares aktualitātes

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Šodien, 14.janvārī, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja Santa Purgaile tiešsaistē tikās ar Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā (ATPL) biedriem, lai pārrunātu Latvijas finanšu sektora aktualitātes. Diskusijas laikā S.Purgaile iepazīstināja ATPL biedrus ar FKTK 2021. gada prioritātēm un progresu finanšu noziegumu novēršanas jomā, stiprinot risku izvērtējumā balstītas pieejas ieviešanu, vienotu izpratni par normatīvo regulējumu un līdzsvarojot prasības.

Tikšanās notika diskusijas “Virzība uz riskiem balstītu pieeju banku sektorā” ietvaros ar vairāku finanšu jomas ekspertu dalību. Diskusijā piedalījās arī Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Finanšu sektora uzraudzības apakškomisijas priekšsēdētājs Gatis Eglītis un Finanšu nozares asociācijas padomniece Laima Letiņa. Diskusiju vadīja Citadeles bankas valdes loceklis un direktors atbilstības jautājumos Uldis Upenieks.

 “Šī gada FKTK prioritātes ir Covid-19 situācijas monitorings un ietekmes uz finanšu sektoru vērtēšana, ilgtspējīgas finanses, finanšu inovāciju un kapitāla tirgus attīstība, kā arī vairāki būtiski soļi noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas novēršanas jomā. 2020. gadā mūsu darbs lielākoties bija veltīts riskos balstītas pieejas stiprināšanai, vienotas izpratnes par normatīvo aktu prasībām veicināšanai un prasību līdzsvarošanai. 2021. gadā veiksim nepieciešamās normatīvo aktu izmaiņas, īstenosim pasākumus finanšu iestāžu stresa mazināšanai, stiprināsim starptautisko sadarbību, uzraudzības kvalitāti un pieeju, kā arī dialogu ar finanšu iestādēm un citām iesaistītajām organizācijām,”  tikšanās laikā akcentēja S.Purgaile.

Finanšu nozarē pēdējo gadu laikā ir veiktas būtiskas izmaiņas kā risku pārvaldīšanas kultūras uzlabošanā, tā arī klientu bāzes pārskatīšanā. Vienlaikus ir jāatzīst, ka risku pārvaldīšanas kultūra ir jāturpina pilnveidot, lai risku pārvaldīšana netiktu īstenota kā izvairīšanās no risku uzņemšanās. Un šeit būtiska nozīme ir komunikācijas kvalitātei starp finanšu pakalpojumu sniedzējiem un to klientiem, kas, cita starpā, būs viens no uzdevumiem finanšu nozarei 2021. gadā,” uzsvēra diskusijas vadītājs Uldis Upenieks.

Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā augsti vērtē atbildīgo institūciju paveikto finanšu sektora sakārtošanā un attīstības stratēģijas izveidē. 2021.gadā ir jāturpina iesāktais darbs starp likumdevēju, uzraudzības iestādēm un privāto sektoru, sekmējot vienotu, riskos balstītu izpratni attiecībā uz finanšu noziegumu novēršanu un apkarošanu, lai nekavētu šobrīd ļoti nepieciešamo augstas pievienotās vērtības ārvalstu investīciju piesaisti,” pauda ATPL valdes priekšsēdētāja Zinta Jansone.

S.Purgaile pastāstīja, ka līdztekus uzraudzības funkcijām, FKTK 2021. gada darbības fokuss vērsts uz attīstību, būtisku lomu pievēršot ilgtspējīgu finanšu tematikai, kurai pakāpeniski bet apņēmīgi ir jāienāk katras finanšu iestādes darbības stratēģijā. Tāpat liela uzmanība tiks pievērsta finanšu inovāciju attīstībai, stiprinot FinTech vidi, attīstot finanšu inovāciju infrastruktūru, tostarp uzraudzības darbā, kā arī pilnveidojot Inovāciju centra un Inovāciju smilškastes darbību, sniedzot uzņēmumiem visu nepieciešamo atbalstu. 2021. gadā būtiska loma tiks pievērsta arī Latvijas kapitāla tirgus attīstībai. 2020. gads tika veltīts Latvijas kapitāla tirgus situācijas izvērtējumam un 10 soļu programmas Latvijas kapitāla tirgus attīstībai sagatavošanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU